Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Redaktorské ozvěny - listopad 2013

Redaktorské ozvěny - listopad 2013

Sarapis10.12.2013
Prosinec. Advent v plném proudu, v obchodech to vře, vozovky namrzají. Blížící se svátky klidu a pohody plodí v předstihu spíše chaos a zmatek. Budeme rádi, když si i tentokrát najdete aspoň chvilku a prozkoumáte, co nám v průběhu listopadu hnulo ušním mazem. Koneckonců, pod stromečkem by se měla válet i nějaká ta CD a LP. Zde můžete nasát inspiraci. Pravda, tentokrát jsme nabrali trochu zpoždění, ale nenechte se zmýlit, činíme se jak jen to jde. A to nejen na poli reprodukce hudební, ale také v oblasti reprodukce biologické. Věřte nebo ne, už je nás zase o jednoho víc!

// Jirka D.

 

Estas Tonne - 13 songs of truth (2008)  ochutnávka

estas_tonne

Jsem zamilován. Nejen že Estas Tonne na kytaru fakt umí, ale navíc je výsledek zvukovou lahůdkou, která nemá široko daleko obdoby. Na téhle desce je vše, včetně vrznutí židle, když Estas zvolní tempo, přehmátne akord a změní polohu na židli. Jsem zamilován.

 

Gorguts - Colored sands (2013)  ochutnávka  naše recenze

gorguts

Jedním slovem - monolit. Zvládnout desku jedním tahem znamená vyřadit se z provozu na zbytek dne, ale to album je dobré, silné a za to vypětí sil stojí.

 

Kinski - Cosy moments (2013)  ochutnávka  naše recenze

kinski

Vracím se neustále, pouštím stále dokola a tipl bych si, že jde o mou nejhranější desku za poslední měsíc dva. Zamilovat se je snadné. Už zase.

 

MGMT - MGMT (2013)  ochutnávka

mgmt

Kandidát na nejodpornější zvukovou devastaci roku, při jejímž poslechu dostávám záchvat dávivého kašle. Na fórech se o hi-res edici tohoto zvěrstva diskutuje jako o “the most brick-walled hi-res release ever”. S lidstvem je to špatné, jestli za tohle platí...

 


 

// Victimer:


Heiden - A kdybys už nebyla, vymyslím si tě (2013)  ochutnávka  naše recenze

 

Korn - The Paradigm Shift (2013)  ochutnávka  naše recenze

 

 

Ihsahn - Das Seelenbrechen (2013)  ochutnávka  naše recenze


Hateful Abandon - Move (2011)  ochutnávka  naše recenze

 

Cult Of Fire - मृत्यु का तापसी अनुध्यान (2013)  ochutnávka

cof 

 


 

// Sarapis:


Root - Black Seal (2001)  ochutnávka

root

Riffy, riffy, riffy. Blackosh ve vrcholné formě. Výborné dílo.

Dream Theater - Six Degrees to Inner Turbulence  (2001)  ochutnávka

dream_theater

Pořád si myslím, že tohle album je v diskografii Dream Theater poslední opravdu progresivní. A nejen to - experiment se navíc povedl! Pacient nezemřel, naopak se cítí skvěle a předvádí kreace hodné mistrů.


 

// Bodin:

 

Avatarium - Avatarium  ochutnávka

avatarium

Avatarium přišli jako blesk z čistého nebe a hodně na mě zapůsobili. Přesně tohle já totiž můžu. Máte-li rádi těžké kytary, ženský zpěv a tradiční doom metal, tak je tato kapela stvořena přímo pro vás.

 

Urna - Mors Principium Est  ochutnávka

urna

Tihle Italové mě před časem ohromili svým pojetím pohřebního doomu. Z novým albem přichází naprostý hudební přednes, jak si tento styl představuji. Urna dozrála k dokonalosti.

 

Hail of Bullets - III: Rommel Chronicles  (2013)  ochutnávka

hail_of_bullets

Pro mě jedno z nejlepších death metalových alb tohoto roku.


Atrium Carceri - The Untold (2013) ochutnávka

ac

Simon Heath a jeho Atrium Carceri představuje nové album plné prázdnoty, intimních skladeb. Dark Ambient té nejvyšší úrovně.

 

Le dimanche - Colour of Shade  ochutnávka

Nedávno ještě pro mě naprosto neznámá kapela. Marjolen Kooijman z The Gathering zabrousila do trip-hopových vod a představuje dílo atmosférické, plné emocí.

 


 

// Bhut


Vees - Foe Dry (2012)  ochutnávka

vees

Zpátky v čase. Tahle nenápadná kapela z naší domoviny umí pročechrat sluchovody. Híml šedesátky jsou zpátky! Vážně pecka, který se nemůžu nabažit.

 

Inferno - Omniabsence Filled By His Greatness (2013)  ochutnávka  naše recenze

inferno 

Magie, temnota, zlo, bubáci a hastrmani. Klenot českých kapel. Pronikám, objevuji, hloubám, jásám. Nádherný digipak prohlížím znovu a znovu. Síla!

 

Pustina - Předtucha Nastávající Zimy (demo) (2013)  ochutnávka

pustina

Kapelu jsem objevil vlastně teprve nedávno. Ihned stáhnul demáč (údajně je vyprodán) a od té chvíle čučím. Rychlopalný raw black metal, který tu dlouho chyběl.


Abruptum - In Umbra Malitiae Ambulabo, In Aeternum In Triumpho Tenebrarum (1994)  ochutnávka

abruptum

Až vám bude jebat v hlavě jako mě, tak oceníte kvality téhle práce. Schválně, kolik z vás to dalo na jeden zátah? Vážně výplach, ale skvostný.

 

Cult Of Fire - मृत्यु का तापसी अनुध्यान (2013)  ochutnávka

cof

Novinka už není tak smrtonosná, co předchozí Triumvirát. Daleko více se sází na melodie a atmosféru. Dílo, které budu ještě nějaký čas zkoumat. Je trochu jiné, ale přesto tajemné. Triumvirát smrděl sírou, zde nyní cítíme omamnou vůni doutnajících tyčinek zabodaných pod oltářem Kálí tedy काली.

 


 

// Garmfrost

 

Death - Human (1991)  ochutnávka

death

 

Morbid Angel - Altars of Madness (1989)  ochutnávka

morbid_angel


The Cure - Faith (1981)  ochutnávka

 the_cure

 

Edge of Sanity - Purgatory Afterglow (1994)  ochutnávka

edge_of_sanity


Bathory - Under the Sign of the Black Mark (1987)  ochutnávka

bathory

 

 


 

 // Sorgh:


Ihsahn - Das Seelenbrechen (2013)  ochutnávka  naše recenze

 

Gerda Blank - Rituals (2013)  ochutnávka  naše recenze

gerda

 

Opeth - Heritage (2011)  ochutnávka  naše recenze

opeth

 


 

// Ruadek

 

The Flaming Lips - The Terror (2013)  ochutnávka

flaming_lips

Psychedelie jedné z největších rockových veličin současnosti. Album vypiplané do nejmenších detailů, přesně tak experimentální a analogové, jako velká alba dávných velikánů osmdesátek. Deska je dokonale klidná, přitom bující nápady, rytmy v popředí či v pozadí, se zpěvy tváří v tvář nebo okolo vás. Zhasnout, pustit nahlas a ležet - ordinovat večer co večer a do týdne si zatančíte s popelnicí. Svět je fajn.

 

Sabled Sun - 2145 (2012)  ochutnávka

sabled_sun

Sabled Sun je bočním projektem Simona Healtha z Atrium Carceri, který patří mezi naprostou špičku na poli temného ambientu s přívlastkem space. Deska 2145 má snovou hypnotickou atmosféru, skryté rytmy a nastiňuje postapokalyptickou dobu hibernované civilizace, která po zničení vlastní krajiny hledá útočiště v prázdném vesmíru.

 

Jeff Wayne - Jeff Wayne's Musical Version Of The War Of The Worlds (1978)  ochutnávka

jeff_wayne

Slavné dílo o dvou discích, jehož předlohu od H.G.Wellse netřeba nijak představovat. Zhudebnění je velkolepé, úžasným způsobem progresivně-rockové a analogově-elektronické současně. Za realizací stojí Jeff Wayne za asistence velkých jmen včetně kytaristy slavných The Moody Blues Justina Haywarda.

 

Plini - Sweet Nothings (2013)  ochutnávka

plini

Plini je mladý kytarista z Austrálie, tvořící naprosto výborné kytarové desky. To je víceméně vše, co k tomu mohu říci, protože se prostě stačí zaposlouchat. Nejsou tu přebytečné orgie, melodie jsou vystavěny jednoduše a vše má příjemné aranže. Ta hudba má potřebnou hloubku a průzračnost.

 

Estas Tonne - Internal Flight (guitar version) (2013)  ochutnávka

estas_tonne

Estase poslouchám už dlouho a jeho hra je pro mne famózní přehlídkou sebevyjádření, jehož je osobnost typu Estase schopna pouze meditativní, spiritistickou formou. Aktuálně mu vychází živák, já ještě tento měsíc nedokázal opustit tuto placku a už se těším na novou dávku jeho naprosto ojedinělé hry na akustiku.

  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky