Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Barshasketh / Outre - Sein / Zeit (split)

Barshasketh / OutreSein / Zeit (split)

Garmfrost2.1.2018
Zdroj: mp3 // promo od distributora
Posloucháno na: všem možném
VERDIKT: Barshasketh s Outre natočili výborné split album, které nutí posluchače k dalším a dalším poslechům.

Dvojice zajímavých smeček natočila co do stopáže miniaturní, ale obsahově velké split album. Řeč je o novozélandských (skotských) Barshasketh a polských Outre. Barshasketh mají na kontě tři dlouhohrající nahrávky, tři splitka, plus dvě dema. Jejich příspěvek je opravdu výtečný a vysoko přesahující vše, co zatím natočili. Zatímco Outre je seskupení o něco mladší, hudebně modernější a s diskografií chudší, avšak stejně prvotřídní.

 

Moc se mi líbí, že v řadách bestie Barshasketh vidím šikovného basáka Bena Browna, známého třeba z Falloch. Jakkoliv je tvorba kapely postavena na černé divokosti, právě v tolik typické Brownově baskytarové hře cítím rozšíření žánrových hranic směrem k větší atmosféričnosti a pestrosti. Nebudeme se bavit o tom, zda je styl Barshasketh originální, protože není. Vše, co ze skladby slyšíme, bylo provařeno už kdysi dávno. Chci ale poukázat na chytlavou krutost a cit pro gradující vášeň. Píseň Being uhání k osmi minutám povětšinou ve zběsilém rytmu, ale je natolik variabilní i duchaplná, že je škoda, když brzy skončí.

 

 

Outre na to jdou z opačné strany. Na rozdíl o debutu Ghost Chants, kde předváděli mix technicky namakané rytmiky a pohlcující atmosféry, jsou nyní zuřiví, až to zaráží. Pro splitko si připravili jednu svoji píseň a jednu převzatou. Time je šleha jak prase! Normálně vám namlátí hubu a vy jim trestající ruku ještě políbíte. Jsem docela překvapený z úhybného manévru směrem ke corově zběsilému metalu. Ačkoliv to zní jako kacířství (to se ale v blacku může), nařvaný deathcore s černým ocasem se mi v jejich podání líbí. Outre zkrátka umí a to se počítá. Komu se to zdá málo, co si pomyslí, až uslyší cca patnáct let starý cover švédské ohavnosti Armagedda Only True Believers. Tady se pankáčská podstata ranařského blacku projeví bez jakýkoliv příkras a náhražek. Rozhoďte hnáty a hurá do kotle na zběsilý pogo tanec. Uf!

 

 

Sein / Zeit je krátké, a je to jediná slabost alba. Čtvrt hodina je pro slabého skladatele málo a nepomůže mu nic. Naopak pro šikovného čerta, v tomhle případě čerty, kteří umí pracovat i s malým prostorem nadoraz, je podobná stopáž laskominkou. Umí posluchače navnadit a rozdráždit k dalším a dalším poslechům. Skvělá pidi fošna!


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky