Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Cruadalach - V Rytmu Staré Krve (demo)

CruadalachV Rytmu Staré Krve (demo)

Bhut24.11.2010
Zdroj: mp3 (320 Kbps)
Posloucháno na: Sony CMT-NEZ3, 2x 10 W
VERDIKT: Prvotní nahrávka kapely a hned skvost! Parádní folkové melodie v kontrastu s metalovými postupy. Vynikající skupina, která má vykročena správným směrem. Věřím, že další pokračování této skupiny a taktéž této nahrávky budou neméně krásné, ba i lepší.

Relativně nová česká formace Cruadalach se rozhodla vydat své promo cd. Tuto svou prvotinu pojmenovala: „V rytmu staré krve“. Promo obsahuje suma sumárum tři skladby. Pravda, je to trochu málo, ale nač zahltit posluchače hned při prvním seznámení s kapelou? Toto je však jen jakási malá ukázka toho, čeho jsou Cruadalach schopni. Jedná se o velmi líbivý a povedený materiál. Kapela hraje s velkým nasazením a pílí. Nová nahrávka je toho důkazem. Nádherně pohádkový folk metal podaný těmito umělci umí skutečně oslovit. Nejedná se o žádnou tuctovou hop hop kapelu, kterých v daném žánru existují desítky. Svou hudbu čerpají z pohanských kořenů (jak jinak také,že) a dech této doby je zastoupen nástroji jakými jsou dudy nebo šalmaje. Divokost a živelnost muziky se nachází v symbióze s chytlavými milými melodiemi. Jen přeci jenom se našel jistý aspekt, který mi příliš nevoní. Na mysli mám zpěv, ne že by byl vokál nějak špatný, ovšem druh použité řeči... Ta angličtina pro ne-anglicky mluvící národ, přece jen zní krkolomě a těžkopádně. Proto zůstává pro mnohé posluchače zpěv poněkud nestravitelný. Ale i tento prvek se dá celkem snadno přehlédnout při celkovém pohledu na kapelu. Samozřejmě nejsou jedinou kapelou, které angličtina příliš nesedla. Naštěstí se na promo cd nachází i jeden song zpívaný v češtině. Posuďte sami, není tato píseň s názvem „Pramen Epony“ výborná? Já říkám, že ano, je geniální! Skupina má vykročeno správným směrem a věřím, že v budoucnu dosáhnou velkého úspěchu.

 

Prvotní otvírací song promo cd „V rytmu staré krve“ se jmenuje „Golden Times“. Zprvu začíná trhavým tempem, které se pak krásně rozjede v krásný folk metal. Ovšem jisté zklamání přichází s nástupem zpěvu a již výše zmiňované angličtiny. Píseň má pestré pasáže a nálady, zpěvák zde občas změní hlas, čímž dosahuje příjemné různorodosti. Netřeba dále vychvalovat i nádherné melodie. V prostřední části desky a tedy druhou skladbou jest vzpomínaná „Pramen Epony“. Za češtinu v písni dávám obrovské plus! Úžasné melodie ve středním tempu a jako perla se zde nachází vynikající refrén. Bohyně Epona tak projíždí na svém koni kolem Vás, při poslechu této nádherné skladby. Záverečná ochutnávka jest další anglicky zpívaná píseň. Jedná se o song s názvem „Confession“. Skladba je vhodně použita na samotný konec promo cd, jelikož má takovou loučivou náladu. Celkově píseň zní snivou atmosférou. Je to tedy balada jemně nasáklá doom metalem. Krásná tečka za tímto počinem.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky