Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Insistent / BYT - Serenity Of Suffering / Understrike (split)

Insistent / BYTSerenity Of Suffering / Understrike (split)

-krusty-19.11.2018
Zdroj: 6-panelový digipak // promo od vydavatele
Posloucháno na: SONY CDP-270 / JVC AX-70 + PC
VERDIKT: Další tuzemský grind, další tuzemské splitko....chuťově příjemné, výživově hodnotné, na patru nehořknoucí.

Musím se přiznat, že nejsem  fajnšmekrem v oblasti grindu a neznám ani TOP20 těch nej nej kapel tohoto u nás tak populárního žánru (mno, dvacet kousků bych možná vyjmenoval). Ale jaký jsem pivař či znalec vína, takový jsem grind-fan. Což znamená jediné: rád si vychutnám pivo/víno/grind, který mi šmakuje.

 

obaly

 

A co jsem měl šanci slyšet, tak ƂYT mi vždy to potěšení poskytnou. A nemažou se s tím, protože po krátkém intru na mě z beden vyskočí Zbyňova artilerie a chlapci buší a buší a vraždí a vraždí. Grind rozhodně nepatří mezi nějaké progresívní styly – ostatně jakýkoli progres z něj svým způsobem grind již nečiní. A snad proto osobně oceňuji na dobrém grind nátěru především kvalitní nazvučení. A tady se potvrzuje čím dál rostoucí a zasloužená prestiž studia Davos, protože se to prostě poslouchá samo. Ale samo nazvučení by samozřejmě nestačilo. Ještě je třeba mít v kapele šikovné ruce, které to odehrají. Zde vše v pořádku, obzvláště mám slabost pro skvěle tepající bicí.

 

Položek na butovském menu je dvanáct a já se vůbec nenudím. Ostatně grind jako styl to má lehčí v tom, že stopáže se nedají rovnat s opulentními dvojalby ze sedmdesátých let. Takže je to o tom, že skvadra přiletí, vymlátí vám během pár skladeb všechen chrup a šmahem opouští váš pokoj. Jenom bych chlapce vytahal za uši za ten název....jak jej chcete vyhledávat? BYT? BUT? ƂYT?

 

BUT band

 

INSISTENT zaujímají pozici č. 2 a jdou na to více od deathmetalového lesa. Pokud nás bude zajímat především rychlost, tak se hoďte do klidu – tady se nakládá poněkud rozvážněji. Což ovšem neznamená, že se mašina nerozjede a nebude nám nafackováno, jak se na grind sluší a patří. INSISTENT nám představí svůj demáč, tedy šest skladeb, což samo o sobě značí, že se bude více přemýšlet a kombinovat a aranžovat. Celkově slyším větší vliv death metalu a tím pádem i valivější brodění se bahnem. Zvukově mladíci z Prahy krapítek pokulhávají za zkušenějšími Jihočechy, ale je to možná také věc osobního vkusu a aranží. A výhody být na splitu první. Každopádně bych od INSISTENT uvítal minimálně o jednu skladbičku více, neboť takto je to trochu nevyvážené.

 

 

 

L'Inphantile Collective nám zařídili velice slušné a stylově víceméně čisté grindové splitko bez avantgardních odboček vlevo či vpravo. Dobrý zvuk, dobré výkony a hezký č/b design jsou dalším důkazem, že se u nás grindu prostě tak nějak daří.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky