Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Sinmara - Aphotic Womb

SinmaraAphotic Womb

Victimer30.9.2014
Zdroj: mp3 (320 kbps)
Posloucháno na: JVC UX-H330, PC
VERDIKT: Islandský ostrov vypustil ze svého chřtánu další výstavní artilérii, jež bude atakovat naše smysly s neblahým dopadem. Lze se však ubránit.

Je čas na další výškrab z hlubin chladného ostrova, kde bublají mechanismy podzemních slují horkým bahnem a kde metaloví kovbojové stírají noční slzy epických hymen ze svých vidláckých košilí. Vedle nich je tu také hrstka těch, jenž pohrdají melancholií a dřou ze svých kytar přischlý prach vulkanických erupcí ve jménu podzemního rouhání. Tento ostrov zkrátka má své kouzlo a jak se zdá, velmi lukrativní směsku kapel, které když už nejsou velmi originální, jsou alespoň natolik dobré, abychom si jejich jména dobře zapamatovali. Novicové SINMARA budiž jednou z těch, které umí vzbudit rozruch.

 

Jejich první příspěvek je ryze nekompromisním dílem, jež vyznává nejtemnější vize černého kovu, pro(k)líná je těžkou atmosférou ostrovní mlhy a vzpíná ruce k hořící obloze, neb zrovna z ní vychází šamanismem pokroucený odkaz střetávající se v jeden odřezlý uterus, větrající svá poselství ven z otvorů horských masívů. Není zrovna pozitivní výjev být v ten okamžik venku, přitom slyšet ozvěny z nitra ostrova a vidět těžké mraky nad sebou, ale natěšená zvědavost opět vítězí. Jistě, pocity z debutu SINMARA musí budit údiv, přítomnost něčeho velkolepého a jistý druh strachování se o své malé životy. Poslech "Aphotic Womb" znamená být přikurtován k molu a lapajíc po dechu z dalších a dalších vln oceánu sledovat jen zděšení nad svým osudem.

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/sinmara%20recka.jpg

 

Tak dobře, pojďme si ale od všech těch temno-vizí odpočinout. Sype se to pěkně, což o to. Na druhou stranu také jednotvárně, monoliticky a s ubíjejícím potlačením jakýchkoliv emocí. Celkový zvuk paradoxně kulhá a zdaleka nedosahuje pocitu něčeho významného. A to je škoda, šlo by tak o dotažení do posledního šroubku. Takto je ostrovní týrání malé mysli poněkud přiškrceno a jeho objetí není zas tak výrazné, aby na pár chvil nepovolilo a člověk zapomněl na devastující a přesto promyšlený pocit vlastního procitání v tolik neutěšeném prostředí. Jde to přežít ve zdraví, ale návraty jsou stále kruté a plné vymývání všech, v hlavě dostupných, pozitivních myšlenek. V mysli se hromadí soustavný tlak, kterému se lze nakonec bránit. Výsledek je totiž takový, že album "Aphotic Womb" tak trochu na svou jednotvárnost doplácí, neboť silné okamžiky nejsou střídány silnějšími a primárně výstavní mise se odkládá na dobu neurčitou.

 

Spojte si Aosoth s ostrovními krajany Svartidaudi například. Buďte si vědomi, že temnota kolem vás je masívní hmota, vytékající láva z hor a celý prožitek je těžkým soustem. Mé návraty jsou časté, nikoli však soustavné a dá se v nich najít jistá míra klidu nad věcí. SINMARA dali světu hnusného potomka z rodu neúprosných, ale zatím jej nemusíme tajit okolí pro jeho maximální nebezpečnost. Hlavu nahoru, ale nechte hlasy ze tmy žít...

 


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Milan "Bhut" Snopek / 30.9.14 10:22odpovědět

Jo, souhlasím... Island opět nezklamal, nechápu jak je to možné...

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky