Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  REPORTY

zpátky na seznam reportů
Metal Christmas 2018

Metal Christmas 2018

Bhut19.12.2018
Drobné ohlédnutí za jednou z mnoha metalových vánočních akcí. Tahle by se dala zapsat jako předloha a šablona pro všechny úspěšné akce podobného charakteru. Jednoduché a přesto plně funkční.

Mezi Mikulášskou nadílkou a zacinkáním Ježískova zvonečku je hluché místo, které je občas potřeba něčím vyplnit. Radost byla tentokrát štědře rozdávána metalovým fans, kteří v okolí Sušice mohli zavítat na klubovou akci Metal Christmas. Podařilo se mi zaplnit auto kamarády, přičemž tato kašperácká výprava už v sedm večer seděla v pivovaře U Švelchů a klábosila. Nedlouho na to přišel přesun do Tradičního kloubu, což je místní legendární klub. Obsadili jsme snad poslední volný stůl a po nedlouhém čase se ozvala první kapela.

 

Conoped jsou v této lokalitě již dobře známé jméno a nebojím se říci zavedený pojem. Kapela své svižné a úderné songy cílí do neduhů současné společnosti, hudebně se pak rozkročila směrem k thrash metalu, ovšem stále vyhrožují hardcore-punkovou dikcí. Krátké písničky s hromadou energie se sice nepodařilo obrátit v patřičnou odezvu přítomných, ale pod kůži se muzika vrtala hezky. Pro mě solidní průprava k příštímu dění.

 

Murder Inc. je kapela, kterou lze s jistotou zařadit mezi nejlepší nabídku tuzemského thrash metalu. Od samého vzniku se poctivě dere na výsluní a nutno konstatovat, že úspěšně. Za současnou pozicí stojí roky dřiny a ultra rychlého thrashe. Ten se nejvíce probouzí na divokých koncertech, do kterých dává kapela všechno. Je vážně radost to všechno dění sledovat, zejména pak třeba kytaristy, kteří jezdí po hmatníku tak rychle, jak kdyby za pomalou hru hrozil tělesný trest. Na malém prostoru před podiem se dokonce pár účastníků utrhlo a počalo běsnit, což byl efekt, který do té doby chyběl.

 

Brutally Deceased, jakožto věrní zástupci severské deathmetalové školy, si fanoušky omotali už od prvního válu - jedinečný vokál v kombinaci s typickým kytarovým soundem a mohutná vlna tvrdého smrtícího kovu přikovaly k zemi každého. Bohužel doslovně, neboť se k nějakému divočení pod podiem nepodařilo zvrhnout. Skupina představila i něco ochutnávky z nového materiálu, kterým bude splitko vydávané opět u domovské Doomentie. Bohatá struktura skladeb je potěchou i pro oči, jelikož můžeme nádherně sledovat, jak kapela nešetří s aranžemi. Na živo je to likvidační záležitost.

 

Končilo se ještě před půlnocí, což je vždycky příjemné. Stejně fajn je i fakt, že druhý den mi nehučelo v hlavě a nehvízdalo v uších. Tohle byl totiž prototyp poctivé a správné klubové akce, která jednoduše zpříjemní večer. Tři kapely, lidové vstupné, pohodová atmosféra, možnost nákupu hudebnin… zkrátka všechno v jednom a za hladkého průběhu celého večera.  DISKUZE K REPORTU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Dejn / 20.12.18 14:18odpovědět

Výstižný report. Akce byla opravdu výborná, jak zvukově, tak výběrem kapel!

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky