|
|
||||||||||
1. Zdravím LENTO do Itálie. Díky zdejší brutální zimě je už samotná skutečnost psat si s někým z Itálie pozitivní. Jak snášíte zimu ve vaší zemi? Dělali jste kromě Spike magazínu ještě nějaké interviews do České republiky?
Nazdar! Děkujeme za přivítání, dokonce i když tady taky není zrovna teplo. Pokud si vzpomínám, tak rozhovor pro Spike magazín byl jenom jeden do ČR a navíc kdysi dávno.
2. Podporujete v těchto dnech ještě album "Icon" nebo to hlavní už skončilo?
Ta hlavní podpora skončila před třemi měsíci. Skončili jsme s živým hraním po Evropě v říjnu po dvou nohách, jež nás přenesly na hodně míst ve střední Evropě. Pak jsme ještě absolovali ještě pár setů s našimi přáteli v Itálii a opravdu posledním vystoupením bude belgický Dunk Festival, kam se chystáme v dubnu 2012.
3. Ptal jsem se českých DROM, jak jste zahráli v Brně a zalitoval jsem, že jsem nemohl přijet. Říkali mi, že akce byla zrušena... Co se vůbec stalo?
Jednoduše a prostě došla policie a celou akci utnula. Byly tam nějaké stížnosti ohledně hluku, který zpoůsobily naše předkapely a díky tomu muselo být vše ukončeno.
4. Alba "Earthen" a "Icon" dělí poměrně dlouhá doba. Je tohle způsob práce LENTO? Nikam nespěchat a vše si pořádně přichystat a neukvapovat se?
Abys rozumněl, tak tomu bylo v minulosti. Všechen svůj čas jsme věnovali k přípravě alba a to prostě vyžadovalo spoustu času. Víš, trochu jsme pozměnili náš způsob a přístup ke skládání. To je ostatně jasné, když se blížíme ke konci psaní materiálu pro nové album. Jsme daleko rychlejší než dřív.
5. V "Icon" vidím oproti předchůdci velký pokrok. Vidím jej jako dospělé a sebejisté, pevné ve svém znění a neobracející se po jiných. Jak jste k tvorbě "Icon" přistupovali, jaké jste jej ve finále chtěli mít?
Naše první album se setkalo s opravdu dobrým přijetím od některých fans, ale chtěli jsme něco skutečně solidního. Bez kompromisů ve všech ohledech a rozhodně jsme z nové desky nechtěli mít "Earthen č.2". Mimoto, proces vzniku nové desky zastihly poměrně složité časy. Byly tam nějaké osobní problémy, frustrace z různých událostí... Tohle vše dalo albu speciální temný a chladný půvab, jistou naléhavost. Nebo alespoň se nám to tak zdálo.
6. Proč jste zvolili název "Icon". Má to hlubší význam?
Názvy songů a konečný název alba dával dohromady Giuseppe, který se zasloužil nejen o názvy skladeb, ale má toho na bedrech mnohem více. Udělal hodně muziky a hodně nápadů vzešlo právě z jeho hlavy, což určilo formu celé nahrávky. Mělo to hlubokou myšlenku a znělo to dobře. V ten moment to bylo pro nás to nejlepší.
7. Doplnili jste nahrávání ve studiu improvizací a momentálními nápady? Dali jste na vlastní intuici a náladu okamžiku před již připraveným postupem?
Je to v podstatě celé o náladě v ten daný okamžik co nás pohání k prvním dojmům. A potom pokud ten dojem vydrží, začneme se jím zaobírat hlouběji a koncentrovat se na jednotlivé detaily.
8. Setkali jste s názory, že i přes kratší skladby je složitější do alba proniknout? Že působí progresivněji a zpočátku nepřístupněji?
Nevíme. Hodně lidí se nás ptalo na tuhle věc ohledně kratšího alba. Chtěli vědět jestli jsme skutečně chtěli mít tohle album tak krátké. Bylo to plánované, jelikož skaldby jsou mnohem progresivnější a nechtěli jsme je proto mít nikterak dlouhé. Prostě hodně nápadů v hodně partech a to vše ve třech minutách.
9. Produkce se ujal James Plotkin z Khanate. Jak probíhala spolupráce ve studiu, jak jste si jej připouštěli k tělu a jaký byl jeho vliv na konečnou podobu alba?
Hledali jsme skutečně dobré místo pro mastering. Rozhodli jsme se pro Jamese na základě rady našich přátel ZU, kteří nám navrhli, abychom ho kontaktovali.
10. U posledního alba jste změnili label. Jak jste spokojeni s prací Denovali rec. ? Hodláte u nich zůstat i do budoucna?
Jsme neskonale šťastní. Jsou to opravdu skvělí týpci a je nám s nimi dobře.
11. Když se vrátím k nahrávce, vedle silné produkce, mě zaujal zvuk kytar. Je jiný jak na "Earthen". Celkově z alba občas vnímám spíš vliv Voivod nebo Godflesh než například Neurosis... Jsou to jen náznaky. Nebo se mýlím? Věnovali jste kytarám ve studiu hodně času?
Vždycky bojujeme s kytarami a album "Icon" bylo napsané pro tři kytary. A tak, ostatně jako obvykle, závěrečný mix konečného výsledku byl sakra složitý. A ano, souhlasíme s tím, že kytarové party zní někdy dost surově, suše a tvrdě. Jak jsem říkal, byli jsme nasraní!
12. Jako instrumentální kapely se vás musím zeptat, jestli jste uvažovali o zapojení dalších, byť doprovodných nástrojů? Nebo je vaší cestou pozvolné se posouvání ve výrazu s klasickým obsazením?
Na naší další nahrávce lze vysledovat využití mnohem více nástrojů. Rozhodli jsme jít defintivně naproti změnám v mnoha ohledech.
13. Dočetl jsem se, že pocházíte z římské čtvrti Lazio. Zkuste krátce pohovořit o životě v místě vašeho bydliště. Patříte rovněž mezi fans místního FC?
Jsme z města Říma, které je zrovna tak nádherné, jako podivné. Stejně tak jako jej milujeme, tak jej také nenávidíme. A fotbal není nic pro nás, takže nepatříme.
14. Je ještě někdy reálná podobná spolupráce jako tomu bylo v případě s Ufommamut? Třeba právě s Khanate... Bránili byste se tomu?
Ne, to už asi opravdu ne. S Ufomammut to byla jednorázová záležitost, která byla dobrá v době, kdy vznikla. Nemáme teď žádné podobné plány do budoucna, ale jak se říká - nikdy neříkej nikdy.
15. Díky za váš čas, bylo mi ctí. "Icon" je skvělé album, popřeji vám do budoucna minimálně tak dobré to další. Opatrujte se.
Děkujeme ti, i nám bylo ctí. Doufáme, že si v budoucnu u vás v České republice opět zahrajeme.
Lento
Anxiety Despair Languish
Porenut
Chcel som stvoriť Magnum Opus a stvoril som Magnum Fail
The Inhibitor
Nejdůležitější je stát si za svým
Necrocock
Temnotu mám v sobě odmalička
TTIOT
Vybrali jsme si směr a uvidíme do budoucna, kde nás zavede
Ondřej Ježek
Nezajímá mě nějakej dokonalej univerzální zvuk
Morgain
Melancholia, depresie, beznádej - to je moje hudobné cítenie
Mindstorm
Všetko, čo sa okolo nás deje, má určitý význam.
Sakala
Jsme si jistý tím, jak a co chceme hrát a hlavně tu muziku máme hrozně rádi
Bikkinyshop
Skutečnej prožitek čehokoliv ti žádnej live stream nenahradí
Abbey Ov Thelema
Môžem a chcem si tu dovoliť každý bláznivý experiment
Francouzská metalová kapela The Old Dead Tree podle všeho ještě stále není dead a aktuálně o sobě dává vědět novým songem Terrified, ke kterému vznikl...
5.6.2023Konečná pořadí v jednotlivých kategoriích ceny hudebních nadšenců Břitva jsou od včerejška známá, jejich přehled najdete ZDE.
4.6.2023A Tribute to Legends (Pocta legendám) je zbrusu nový song známých tuzemských hudebníků a je věnovaný padlým kamarádům české scény. K poslechu ZDE.
2.6.2023Projekt Abbé, za kterým stojí Jan Hamerský, právě vydává novou desku Hraj si a shoř! Ta bude k dispozici digitálně (bandcamp) a na kazetě, bližší info...
2.6.2023... proběhne tuto neděli 4. června v pořadu Hard & Heavy na rádiu Beat, a to pod taktovkou Petra Korála. Detaily jsou k dispozici ZDE.
© ECHOES 2012, All Rights Reserved
Logo & web design by © Ondrej Hauser
Code by Ivosch
Runs on © iSys
Všechny články a recenze na stránkách echoes-zine.cz podléhají licenci Creative Commons
Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Unported.