Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  ROZHOVORY

zpátky na seznam rozhovorů
The Canyon Observer

The Canyon ObserverExperimentujeme se zvráceností a psychedelií. Jsme přirození.

Victimer2.4.2013
Přišel ke mně Crack, Crack Daniels a víš ty co mi řek? Tos neviděls! Ve skutečnosti viděl, ale přesto jsem nastražil kníry směr Slovinsko. Doom metalové bahno THE CANYON OBSERVER má totiž lecos do sebe. Umí do svých hutných hradeb riffů vplést dostatečně zajímavou atmosféru a nejsou tak jen další malátnou verzí stokrát slyšeného. Do nudy tedy stejně daleko jako do Slovinska, ještě, že je tu ten mail... Kapelu navíc můžeme zachytit během bláznivého pokusu o jaro na jejich plánovaném turné, a to v Ostravě a Opavě (viz. seznam v první odpovědi). Dnes si můžete přečíst pár mých skromných dotazů, které zodpověděla dvojice Nik a Matic.

ČESKÁ VERZE /// ENGLISH VERSION BELLOW ///

 

Ahoj do Slovinska! THE CANYON OBSERVER u nás není známou kapelou, zkuste nejprve stručně říci, co bylo tím hlavním momentem v otázce vzniku vaší kapely a co byste během doby směřující k vaší poslední desce zdůraznili?

 

Nik: Prostě jsme jen chtěli hrát nějakou těžkou, uprděnou shitty hudbu, takže jsme se dali dohromady a založili společně kapelu. Stalo se tak během března 2011. THE CANYON OBSERVER je pětičlenná post-metal/sludge grupka založená v Lublani ve Slovinsku. Naše první EP s názvem "Chapter I" jsme vydali v říjnu 2011, poté se nám podařilo zahrát si s některými většími jmény, jako jsou např. Rosetta, Russian Circles nebo God Is An Astronaut. Odehráli jsme dvě turné a později nahráli a vydali naše druhé EP "Chapter II", které vyšlo během listopadu 2012. V současné době pracujeme na našem novém materiálu, který vyjde na jaře 2014 (pokud vše půjde podle plánu). A taky se chystáme na jarní tour.

 

Rozpis tour :

24. 4. Artklub/TRNAVA/Slovakia
25. 4. Klub Luč/TRENČIN/Slovakia
26. 4. Angels/BARDEJOV/Slovakia
27. 4. Tabačka/KOŠICE/Slovakia
28. 4. Plan B/OSTRAVA/Czech Republic
29. 4. Music Bar Jam/OPAVA/Czech Republic
30. 4. TBA
1. 5. L.K.W./BADEL/Germany
2. 5. TBA
3. 5. Crasspub/CHEMNITZ/Germany
4. 5. Mukuku/KREMSMUNSTER/Austria

 

Není to tak dávno, co vám vyšla vaše druhá nahrávka „Chapter II“ - jaké jste prozatím zaznamenali ohlasy, jak z domácích zdrojů, tak ze zahraničí? Liší se vzájemně tyto reakce?

 

Nik: Ty ohlasy jsou vesměs pozitivní. Nejsou mezi nimi žádné významné rozdíly ohledně domácích a zahraničních recenzí. Existují dobré i špatné reakce, ale hlavní je to, že poukazují na jednu a tu samou věc.

 

Rozhodli jste se, že budete své každé další album pojmenovávat „Chapter“ plus podnázev, nebo jde zatím o specifikum pro první dvě alba?

 

Matic: Rozdělení na kapitoly bude pravděpodobně pokračovat i během našich dalších nahrávek, ale teď si ještě nejsme jisti, jak se bude náš nový materiál jmenovat celý.

 

Jak dlouho a jakým stylem vznikaly skladby na aktuální album? V jakých prostorách jste jej pořídili?

 

Nik: Písně byly připraveny docela rychle. Poté co vyšlo první EP, jsme už měli hotovou jednu skladbu a další jsme dodělali během období cca půl roku. Pokud jde o styl, kterým býváme označováni, nikdy jsme se nesnažili skládat stoner, sludge nebo post-metalové skladby, ale prostě takové, které přirozeně vznikají při našich pohybech po hmatnících. Písně byly zaznamenány v létě roku 2012 v prostorách GBTM Recordings ve Slovinsku, o inženýring a mix se postaral Plueg a o mastering zase Giuseppe Zaccaria v Locomotore LRS Studios v Římě.

 

Když si spojím Slovinsko s hudební scénou celkově, vždycky mě jako první napadnou Laibach. Jaká je sludge /post-hardcore scéna ve vaší zemi? A jaká je situace s kluby, potažmo celkovými podmínkami k hraní/tvoření?

 

Nik: Tady ve Slovinsku není zrovna moc kapel hrajících podobnou muziku jako my. Jsou tady nějaké ty stoner kapely a možná dvě nebo tři sludge kapely, ale celkově se nedá říct, že by tady byla kdovíjak silná sludge scéna. Na druhou stranu ve Slovinsku máme obstojnou thrash metalovou scénu. Kluby v Lublani jsou skvělé a vhodné pro jakýkoliv druh hudby, takže tu nemáme žádné problémy s hraním sludge metalu.

 

„Chapter II“ mě zaujalo z více důvodů, jedním z nich je využití noise prvků, které k vám tak nějak patří. Jaký je vás pohled na noise scénu obecně? Je pro vás dosažení jistých ruchových prvků důležité z hlediska celkové atmosféry?

 

Nik: Máme rádi používání noise prvků pro vytvoření lepší atmosféry v naší hudbě. Co se týká nové nahrávky, tak máme plán, že budeme tyhle ruchy využívat v ještě větším měřítku, pravděpodobně po celý průběh alba, od jeho začátku až do konce, jako pozadí. A noise scéna obecně? Tak to sorry, ale tohle není tak úplně náš šálek kávy...

 

Matic: Hluk má prostě v naší muzice své místo, to je vše.

 

Zajímavostí a záměrem jistě bude i vzájemné propojení skladeb a jejich názvů. Zkuste povědět něco k těmto dvěma tématům. Bylo hlavním cílem mít album koncepční, spojité?

 

Matic: Jak pojmout celé album, texty + tituly přišlo tak nějak samo, jak začaly tyhle věci vznikat a cítili jsme, že je to dobré. Mělo to hodně co do činění s experimentováním, se zvráceností a psychedelií, takže to bylo velmi přirozené.

 

Pojďme k lyrice. Jaké jsou hlavní myšlenky vašich textů, na co jste chtěli zejména poukázat? Kde leží hlavní zdroje vaší inspirace?

 

Matic: Smrt, deprese, sex, BDSM, perverze, psychedelie, hledání sebe sama, sebetrýznění, hledání svého vnitřního Já, Anže Demšar, přírodní vlivy a další věci...

 

Vaše album vyšlo pod labelem KAPA records. Představte nám prosím tento label trochu blíž.

 

KAPA Records je label založený tady ve Slovinsku a má pod sebou mnohé dobré slovinské kapely, jako jsou např. : Moveknowledgement, Coma Stereo, We Can’t Sleep At Night, Srečna Mladina, Ludovik Material a pár dalších...

 

Když odhlédneme od studia a inspiračních vlivů, dalším důležitým bodem v životě kapely jsou koncerty. Jak bohaté máte zkušenosti s koncertováním, jezdíte často do zahraničí?

 

Nik: Milujeme cestování. Pro mě osobně je to jeden z nejlepších aspektů proto být v kapele. Měli jsme docela hodně koncertů v zahraničí, myslím, že jich bylo kolem dvaceti, nebo tak nějak. Snažíme se jet na turné dvakrát ročně po dobu 10 až 12 dní (opravdu to nejde déle, protože každý máme své zaměstnání). Je jednoduše skvělé jet si po silnici, poznat přitom nové lidi, nové kapely, města, zkrátka všechno.

 

Čekají vás koncerty v maých  klubech u nás v Opavě a Ostravě. Jaká jsou vaše očekávání, už jste někd hráli v ČR? Máte přehled o českých kapelách? Zkuste nějaké jmenovat...

 

Nik: Domnívám se, že jedinou kapelu kterou znám, jsou Lvmen. Bohužel žádné další, je mi líto. Lvmen jsem viděl hrát jednou u nás v Lublani a bylo to úžasné. V loňském roce jsme hráli v Brně a bylo to tam skvělé, takže doufáme, že teď, při naší další návštěvě, to bude ještě lepší. Slyšel jsem od našich kolegů, že pokud byli v ČR, tak šlo vždy o dobré akce a líbilo se jim tam. Takže doufám, že se na našich koncertech ukáží nějací lidé a že se jim to, co děláme, bude líbit.

 

Na závěr bych se rád zeptal, kým jsou THE CANYON OBSERVER mimo kapelu, v civilu? Jaká jsou vaše zaměstnání, popř. studentské závazky?

 

Nik: No... každý z nás má svou vlastní práci a rodinu, a protože jsme od jisté doby velmi ponořeni do Boha a do spirituality vůbec, pravidelně se setkáváme v našem místním kostele a společně uctíváme Všemohoucího. Jo, a Sašo je model...

 

Díky za rozhovor, díky za váš čas. Poslední slova, ať už jakákoliv, jsou vaše.

 

Nik: Rád bych citoval jednoho velkého slovinského myslitele: "Vudu Jagnje: Satan". A samozřejmě doufám, že se s vámi uvidíme na jednom z našich koncertů.

 

http://farm8.staticflickr.com/7024/6495585187_77b5e50b1b_z.jpg

 

 


 

 /// ENGLISH VERSION ///

 

Hi to Slovenia! Your band THE CANYON OBSERVER isn’t well known in our country, so – at first - try you briefly say, what was the first impulse to found your band and what was important in its living (from the very beginning to the last record)?

 

Nik: We just wanted to play some heavy ass shit music so we got together and started a band which happened in March 2011. We are a five member post-metal/sludge band based in Ljubljana, Slovenia. We released our first EP named Chapter I in October 2011, then played with some bigger names as Rosetta, Russian Circles and God Is An Astronaut, went on two tours and afterwards recorded and released Chapter II in November 2012. We are currently working on our new material which will be released in spring 2014 (if everything goes as planned).


Also the spring tour:

 24. 4. Artklub/TRNAVA/Slovakia

25. 4. Klub Luč/TRENČIN/Slovakia
26. 4. Angels/BARDEJOV/Slovakia
27. 4. Tabačka/KOŠICE/Slovakia
28. 4. Plan B/OSTRAVA/Czech Republic
29. 4. Music Bar Jam/OPAVA/Czech Republic
30. 4. TBA
1. 5. L.K.W./BADEL/Germany
2. 5. TBA
3. 5. Crasspub/CHEMNITZ/Germany
4. 5. Mukuku/KREMSMUNSTER/Austria

 

It isn’t so long ago, that you released your second album “Chapter II”. What kind of feedbacks (from your country and also from the other ones) did you noticed? Are there any differences between domestic and foreign feedbacks there?

 

Nik: Feedbacks are mainly positive. There werenft any major differences between home or foreign reviews. There are good ones and bad ones but mainly pointing out the same thing.

 

Have you decided to name every your album “Chapter” plus subtitle, or this is just a specific for your first two albums only?

 

Matic: Chapters will probably continue throughout the releases, but we are not sure yet what our next release will be called.

 

How long and what style did you create songs for current album? What areas did you record them in?

 

Nik: Songs were made quite fast. We had one made already when Chapter I was released and the other three were made in a half year time, something like that. As for the style we didnft try to make post metal, sludge or stoner songs, we just played what came from under our fingers and went with the flow of that. Songs were recorded in the summer of 2012 at GBTM Rec. Recording Facilities in Slovenia, engineered and mixed by Plueg and mastered by Giuseppe Zaccaria at Locomotore LRS Studios, Rome.

 

My first thought, when I am thinking about Slovenia music scene, is coming to Laibach. What is sludge / post hard core scene in your country? And what is the situation with clubs and with conditions for playing / creating music like this?

 

Nik: There are not many bands playing such music like we do here in Slovenia. There are some stoner bands and maybe two or three more sludge-ish bands, but no, the sludge scene isnft really strong. On the other hand you have a strong thrash metal scene here in Slovenia. Clubs in Ljubljana are great for any kind of music actually, so no problems with sludge there.

 

“Chapter II” intrigued me for several reasons and one of which is using of noise elements. What is your view of noise scene in general? Is it important for you to achieve any noise elements for the record’s overall atmosphere?

 

Nik: We like to use noise for creating a better atmosphere and for the new recordings we are plan on using it even more, probably throughout the whole record as a background. Noise scene? Not really familiar with it, sorry.

 

Matic: Noise just makes sense in our music, that is it.

 

The interconnection of songs and their names is very interesting and, I think, also intentional. Try to say something closer to those topics. The main reason was to create conceptual and continuous album?

 

Matic: The album and the lyrics + titles just came into being and it felt right. It had a lot to do with experimentation with perversion and psychedelics so it was very natural.

 

Now a few words about lyrics. What are the main ideas of our lyrics, what topics wanted you to point out? What are the sources of your inspiration?

 

Matic: Death, depression, sex, BDSM, perversion, psychedelics, searching yourself, destroying yourself, finding your inner self, Anže Demšar, nature or something.

 

Your last record was issued by KAPA records. Could you say anything closer about this label?

 

 KAPA Records is a record label based in Slovenia with many good Slovenian releases as: Moveknowledgement, Coma Stereo, We Canft Sleep At Night, Srečna Mladina, Ludovik Material and others.

 

In addition to working in studio and drawing inspiration influences, there is another important point in the life of the bands – live concerts. How rich are your experiences with touring? Do you go often abroad?

 

Nik: We love touring. For me personally it is one of the best aspects of being in a band. We had quite some shows abroad, I think there were 20 or something like that. We try to go on tour twice a year for 10 to 12 days (can’t really do it longer because of our jobs). It’s just great to go on the road and meet new people, new bands, new towns, new everything.

 

You are going to play in a clubs in Opava and Ostrava, Czech republic. What are your expectations? Have you ever play in Czech? Do you have an overview of Czech Bands? Try to name some...

 

Nik: I think I only know Lvmen, nothing else really, I saw them once in Ljubljana and they were quite awesome. Last year we played in Brno and we had a great time, so we hope it is going to be even better. I heard from our colleagues that they had a great time in Czech Republic. I just hope some people will show up on our show and that they will like what we do.

 

Finally, I would like to ask, who are the band members outside the band? What are your jobs, student obligations an so?

 

Nik: Well.. we each have our own job and family and since we are very into God and spirituality, we regularly meet at our local church and praise the Lord almighty. Oh, and Sašo is a model.

 

Thank you for an interview and your time. The last words are yours.

 

Nik: I would like to quote a great Slovenian thinker: " Vudu Jagnje: Satan". And hope to see you at one of our concerts there.  DISKUZE K ROZHOVORU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky