Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - IV/2015

Bhut live - IV/2015

Bhut31.3.2015
Další měsíc a další Bhut live. Jinými slovy další seznam vytipovaných akcí, na které se lze jenom těšit.

Měsíc se s měsícem sešel a už předem je jasné, že na koncertní události bude, stejně jako ten minulý, značně bohatý. Nejprve si ale zpětně připomeňme akce minulé.

 

Začátkem března otevřel svou výstavu malíř Sandro Dragoj. Kdo navštívil její slavnostní zahájení, dozvěděl se něco o jednotlivých dílech, samotném autorovi a zároveň mohl zakoupit i nějaké reprodukce (konkrétně díla Denní krajina a nejnovější kus Cesta k vědomí). Jako doprovod posloužilo čtení poezie od trojice dekadentních básníků a potěchou pro oko bylo i taneční vystoupení. Vězte, že poslouchat chmurnou poezii se sklenkou vína v ruce a ve společenském úboru bylo o poznání vážnější a pro běžného metalového nadšence velice intenzivní, než jako tomu známe z koncertních událostí společenství Infernalismu. Kdo promeškal otevření, může se ještě dostavit na ukončení, které bude mít stejný průběh.

 

Z hudebního dějství vzpomeňme pražskou zastávku Black Tusk, kde výrazně upoutala pozornost i doprovodná kapela Crobot. O den později byly v Brně vyhlášeny výsledky  ankety Břitva, kde jsme byli rovněž přítomni. Z diskuze pod naší reportáží je patrné, že by organizátoři rádi průběh akce  především vyhlášení výsledků zlepšili, takže je zkuste se svými nápady a tipy kontaktovat, třeba se dočkáme revoluční nebo aspoň trcohu jiné podoby vyhlášení v příštím ročníku. Kolega Jirka D. počátkem měsíce navštívil křest nového slušného alba tuzemských Animé a dojmy pak seskupil zde. 28. na Strahovské sedmičce zahráli Altar of Plagues a report odtamtud v plánu byl, ovšem díky zdravotní indispozici se naše návštěva nakonec nekonala. Oproti tomu se náš novopečený spolupracovník uvedl reportáží z Jihlavského vystoupení již legendárních Root. Naproti tomu se nikdo z našeho osazenstva nenachomýtl u klubové štace Krabathor, takže pouze věříme, že zážitky zúčastněných byly pozitivní. Ale teď už k datům, které nás čekají během měsíce dubna.

 

// 3. 4. 2015

 

Svou novou placku (recenzována zde) přijedou představit Negură Bunget, a to přímo do Plzeňské Papírny. Bok po boku jim pak bude hrát domovská Panychida a další žánrově spříznění Grimegod a Northern Plague.

 

Stručné info:
Negura Bunget – World Tour – Europe 2015
Negura Bunget, Panychida, Grimegod, Northern Plague
Papírna, Zahradní 173, Plzeň
19.30 / 200,- // detaily

 


// 10. 4. 2015

 

Na co se zajisté těší mnoho z nás, je brněnský koncert kapely Anathema, které slíbila pronikání do starší tvorby. Zastavit se mají navíc i dva ex-členové, a to Darren White a Duncan Patterson. Jakákoliv další slova snad nejsou zapotřebí, takže vzpomeňme na starší tvorbu ukázkou

 

Stručné info:
Anathema
Fléda, Štefánikova 24, Brno
19.00 / 650,- na místě // detaily

 


// 10. 4. 2015

 

Téhož dne, ale v Praze rozezní útroby klubu Exit-us špinavá dávka metalu. Zastaví se tam totiž americká parta Skinfather, němečtí bijci Deathrite a z našeho území jim podporu dopřejí Mörkhimmel, kteří mají venku ještě stále čerstvé LP, a taky kapela Pray For Death. Takže jestli nehodláte zajet na Anathemu, zkuste si zaběsnit tady.

 

Stručné info:
Skinfather, Deathrite, Mörkhimmel, Pray For Death
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha 9
19.00 / 220,- // detaily

 


// 12. 4. 2015

 

Chápu, že jméno Primitive Man není v tuzemských končinách kdovíjak známé, přesto mi věřte, že jde o slušnou post-apokalyptickou muziku s patřičně sabaťáckým soundem. Pražskou Modrou Vopici tak na chvíli zahalí temný mrak amerického vnímání hrubého sludge doomu, který krom zmíněné kapely dovezou i Fister. Sekundovat jim bude dvojice našeho původu, a to ilumináti Kingkeporkak, které jste mohli zahlédnout v roli předskokana Crowbar v klubu 007 v Praze, a skupina Black Aspirin. Pokud je vám Primitive Man utajen, okuste jejich tvorbu a popřemýšlejte o účasti.

 

Stručné info:
Primitive Man, Fister, Kingkeporkak, Black Aspirin
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
19.00 / 199,- // detaily

 


// 13. 4. 2015

 

O den později se pražskou Akropolí rozezní black metal v podání Satyricon, ale nepůjde jen o obyčejný koncert, nýbrž o poslední část jejich turné The Dawn Of A New Age. To se totiž zabývá především jejich poslední, rozdílně přijatou nahrávkou a jak promo materiály i název turné dávají tušit, Satyricon zřejmě do budoucna hodlají měnit tvář. Aktuálně vydávají živák složený z posledního alba a se symfonickým orchestrem (kolik už takových bylo?!).

 

Stručné info:
Satyricon
Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha
19.00 / kolem 550,- // detaily

 


// 15. 4. 2015Když se řekne Ingested, moc lidí ze židle patrně nevstane. Nejde o žádné slovutné průkopníky ani známé představitele svého žánru. Přesto o nich lze mluvit jako o slušných zastáncích šlapavého, technikou nasáklého death metalu. Však okuste mou oblíbenou věc Skinned and Fucked. Přesně takováhle jízda totiž rozezní Exit-us, který se stane dějištěm přesně prostřední zastávky jejich evropského tour. Doprovod zajistí kapely Acranius a Slaughter To Previal.

Stručné info:
Ingested, Acranius, Slaughter To Prevail, Epicardiectomy, Liquid Space 9
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha 9
19.30 / 300,- (kdo přijde před uvedeným časem, zaplatí 250,-) // detaily

 


// 16. 4. 2015

 

Netradiční akce na netradičním místě. Heartnoize production mají obzvláště velký cit při výběru místa konání, které by dokonale vystihlo samotnou atmosféru pořádaného koncertu. Nejinak tomu bude i s pražskou zastávkou kapel Botanist, Kayo Dot, ?Alos a Nod Nod. Ti všichni se totiž ve čtvrtek večer zjeví ve Vile Štvanice, která zároveň disponuje omezenou kapacitou (cca 100 hlav). Víme, jak to s návštěvností koncertů chodí, ale co kdyby - už máte lístek? Já ano :)

 

Stručné info:
Kayo Dot, Botanist, ?Alos, Nod Nod
Vila Štvanice, ostrov Štvanice 858, Praha 7
20.00 / 350,- // detaily

 


// 18. 4. 2015

 

Šumavské hvozdy nezůstávají s muzikou pozadu. Ve městě pyšnícím se přízviskem „brána Šumavy“ se v Tradičním kloubu zjeví trojice žánrově rozličných kapel. Posuďte sami БУТ, Colp a Return To Innocence. Kolega Jirka D. posledně jmenovanou kapelu již živě viděl, stejně tak slyšel aktuální podobu kapely Colp. Kdo bude večer Sušicí znuděně bloumat a tápat, kam zajít, Tradiční kloub bude tradičně dobrá volba.

 

Stručné info:
Colp, БУТ, Return To Innocence
Tradiční kloub, T. G. Masaryka 120, Sušice
20.00 / 100,- // detaily

 


// 18. 4. 2015

 

Jestliže bude ten stejný den trávit v Praze, můžete zajít na deathmetalovou puklici do klubu Exit-us. Tam totiž zahrají slušně se rozjíždějící tuzemská tělesa Impuritum a Heaving Earth. Třešničkou budou Tortharry (recka na album Follow zde) a další sekundantem zase Sarcom. Zkrátka bude se hrozit smrtí až běda! Pro dobrou náladu si pusťte tuto morbidně andělskou ukázku.

 

Stručné info:
Tortharry, Heaving Earth, Impuritum, Sarcom
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha 9
19.30 / 100,- // detaily

 


// 25. 4. 2015

 

V úvodu jsem již zmiňoval vernisáž obrazů Sandra Dragoje. Ta bude slavnostně ukončena právě v pátek za doprovodu poezie a tance. Neváhejte a dojděte, jelikož půjde o silný kulturní zážitek.

 

Stručné info:
Sandro Dragoj vernisáž - slavnostní otevření expozice
autorské čtení: Red Bollow, Petr Polívka, Kamil Princ
taneční vystoupení: Jana Marešková
galerie Amadeus, Klimentská 48, Praha
19.00 // detaily

 


// 25. 4. 2015

 

A nyní se obloukem vrátím zpět na Šumavu, kde mí přátelé pořádají další ročník úspěšné klubové akce Wake Up Mountains. Pátý ročník se ponese v duchu tří opět žánrově spletitých skupin. Jmenovitě se zastaví Bridges Left Burning z Německa (hardcore), Just For Being z Prahy ( punkrock) a další divokou smečkou bude oblíbená krajská záležitost Taras Bullba z Plzně (hardcore punk). Jelikož zábavy na takových akcích nikdy není dost, bude následovat již osvědčená afterparty s DJ Bamboochou. Zajdu podpořit už jen z principu věci, pokud budete poblíž, neváhejte, vstupné je totiž skutečně lidové.

 

Stručné info:
Wake Up Mountains vol. 5
Bridges Left Burning, Just For Being, Taras Bullba, DJ Bamboocha
Horský klub, Horní 168, Kašperské Hory
20.00 / 50,- // detaily

 


// 3. 4.  – 22. 5. 2015

 

Ani tento měsíc se neobejde bez zajímavého turné tuzemské kapely napříč republikou. Tentokrát to bude Vanessa (poslední desku si připomeňme tady), která tak oslaví 25 let existence. Zastávky jsou zatím čtyři, konkrétně Brno / Plzeň / Ostrava / Pardubice. Pro jistotu ale sledujte oficiální sítě kapely, abyste snad zachytli i termín poblíž vašich bydlišť - budou přibývat. Níže už jen stručné info ke každé akci extra. A abych nezapomněl, nebuďte smutní.

 

Stručné info:
3. 4. 2015
Vanessa, Dj ICE Doll,
Favál, Křížkovského 416, Brno
20.00 / 200,- // detaily

 

 

10. 4. 2015
Vanessa
Divadlo pod Lampou, Havířská 11, Plzeň
21.00 / 250,- na místě // detaily

 

 

11. 4. 2015
Vanessa
Barrák, Havlíčkovo nábřeží 28, Ostrava
čas bude upřesněn / 230,- na místě // detaily

 

22. 5. 2015
Vanessa
ABC klub, Štolbova 2665, Pardubice
20.00 / 200,- // detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky