Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Nedělní poslech 19

Nedělní poslech 19

Garmfrost4.12.2016
Poslechový týdeník na neděli. Hledáme, pátráme, víříme hlubiny. Neboť to dobré se skrývá pod povrchem. Dnes si představíme kapelu The Soulscape Project a její album Liberation.

V našem pravidelném seriálu nejen na neděli vám přinášíme zajímavý počin německého seskupení The Soulscape Project. Než posnídáte oběd k večeři, vypijete si nedělní kávu a usnete u pohádky v rádiu, zkuste koštnout nevšední porci post - blackové krmi nazvané Liberation.

 

The Soulscape Project je kapela ze saského Lipska a na scéně funguje zhruba čtyři roky. Už debutové EP The Lifeless dávalo na srozuměnou, že máme co do činění se slibnou záležitostí. Až se mi nechce věřit, že po kapele doposud nesáhl žádný label. V dnešní době, kdy je scéna zahlcena miliony odpadu, vyčnívá The Soulscape Project (TSP) nejen v rámci undergroundu jak instrumentální šikovností, tak vtipnou lehkostí, spojující extrémní metal s jazzem, atmosférickým rockem a všudypřítomnou chladnou černotou. Asi je možné říct, že Liberation už žádný black neobsahuje a že se kapele podařilo vymanit z jakéhokoliv kabátku. Ale takhle jednoduché to věru není.

 

 

Zajímavostí bezesporu bude, že členové TSP jsou součástí death/grindové, respektive blackové scény a fans budou pojmy jako Invocation, Cesspool a hlavně Grabak zřejmě znát. Tito týpci asi potřebovali ventilovat své šílené choutky a založili spolu projekt, kde se nemusí bát zkusit cokoliv. Liberation je sbírkou vysoce profesionální i zábavnou. Pojí v sobě odlišné světy, pod čímž si představte jam Satyricon, Opeth nebo Mord'A'Stigmata. Přirovnání jsem použil jen pro představu. Popravdě mi ani jednu ze zmíněných The Soulscape Project nepřipomínají. Jen vám musí být jasné, že se kapela s ničím nemaže a klidně do klepačky narve shoegaze vlnění a nic se nerozpadne. Saloon piano do řezby? Proč ne!

 

Oproti The Lifeless novinka vyrostla po všech směrech a je zřejmé, že je s The Soulscape Project nutno počítat. Jste-li příznivci pejskokočičího vaření, směle a bez ostychu po Liberation sáhněte.

 

tsp


Kapela: The Soulscape Project
Album: Liberation
Styl: post-black
Vydáno: 11/2016
Země: Německo
Vydavatel: vlastní náklad
Odkazy: facebook // bandcamp


Současná sestava kapely:
M. Gneipel - baskytara
S. Schmidt - bicí
C. Denckert - kytary
M. Delastik - kytary  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky