Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Blood In Our Wells - Echoes of Desolation

Blood In Our WellsEchoes of Desolation

Jirka D.29.11.2014
Zdroj: transparentní 12" gramodeska, 45 RPM, kopie 219/300, promo od vydavatelství Wakind The Dead
Posloucháno na: Ortofon 2M RED / ProJect XPression III / ProJect Phono Box SE II pre-amp / SONY TA-F 730ES / ELAC CL 82
VERDIKT: Deska pro nadšence a sběratele, která bude jen těžko oslovovat někoho mimo scénu a která se o to evidentně ani nesnaží. Což lze respektovat, ale tím to taky končí.

Dostat se do téhle desky je poměrně dřina a hned v úvodu předesílám, že pro posluchače vyžadující alespoň minimální zvukovou kultivovanost bude „Echoes of Desolation“ neposlouchatelný rámus. Osobně bych se zvukem problém neměl, kdyby šlo o demonahrávku, ideálně na kazetě a dvacet let starou, jenže nejen že je tahle deska prezentována jako klasická řadovka (i přes pouhé cca 24 minuty!), ale hlavně někomu nebylo líto peněz a zaplatil její vydání na gramodesce. Což - zcela upřímně - nechápu ani dost málo.

 

Pokud se přece jen rozhodnete do toho bordelu ponořit, možná vás několik momentů zaujme, chytí a dojdete k závěru, že zaobírat se touhle kapelou není taková ztráta času, jak by se mohlo zdát na první pohled. Respektive nějak tak by se dala popsat moje cesta, začínající u striktního NE a končící podmínečným SNAD.

 

 

Přesto nemůžu tvrdit, že by muzika Blood In Our Wells něčím překvapovala nebo že by přinášela nové pohledy na již známé přístupy a témata (ani se nesnažím spočítat, kolikrát už jsem slyšel riff uvozující pátou skladbu). Hudebně balancuje někde mezi groove a post metalem, takže rychlejší riffující pasáže jsou střídány volnějšími polohami, založenými především na kytarách, které občasně dokáží vyloudit zajímavější melodický moment (Absolutní nezájem), případně se dotknout black metalového výrazu. V tomto sevřeném prostoru kapela manévruje poměrně lehce, i když nikterak nápaditě, takže u některých kompozic mám dojem jejich zbytečného useknutí (Zrcadlo) a nebo naopak rozbřednutí do nezajímavosti (závěr Chaos materiálního světa). Naopak povedeně na mě působí jakási uzavřenost alba, daná industriálně pojatým motivem v úvodu a bezútěšným ukončením druhé strany.

 

Z uvedených názvů skladeb je poměrně zřejmá tematika textů, z nichž je cítit sklíčenost, bolest, kritika současné společenské situace či zoufalství. Texty se těchto témat spíše jen dotýkají, nechávají volné pole myšlenkám čtenáře (záměrně nepíšu posluchače, protože jejich přednes a zakomponování do hudby nedává prostor býti posluchačem) a je pouze na něm, do jaké míry se s nimi ztotožní nebo se v nich najde. Vinylová edice je slušná - jednoduchý černobíle řešený a ručně číslovaný obal, vložený inlay s texty v češtině a angličtině, transparentní vinyl říznutý na 45 RPM. Ale jak už jsem psal v úvodu, důvod vylisování tohoto zvukového zmetku někde ze zkušebny nebo tzv. „studia“ bez kompletního přetočení mi naprosto uniká.

 

Gramodeska


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

rony / 7.12.14 16:08odpovědět

ten zvuk je na dnešní dobu sračka

Pecan / 6.12.14 14:02odpovědět

Autor hodnotí-20% Čtenáři hodnotí-85% tak to asi nebude obecně zas tak zlá smečka ne? Navíc s Bréžou v čele

kubánec / 1.12.14 11:07odpovědět

Člověče, měl zřejmě jsi to nechat zrecenzovat někoho jiného. Podle té recenze na to fakt nemáš ty správné uši. Ale jedno tomu nelze upřít. Je z toho cítit, že kdybys to neslyšel, nic se nestalo. Stejně to mám já s Tvou recenzí...

Jirka D. / 1.12.14 11:37odpovědět

Tak určitě nepopírám, že se najde někdo, komu se tahle deska bude nekriticky líbit, komu bude vyhovovat ten "zvuk" a kdo na to bude mít - jak píšeš - správné uši. Ostatně celé album je k poslechu na Bandcampu, takže obrázek si může udělat každý sám. Jenže dnešní doba je zatraceně přehlcená, je o výběru a já prostě budu vybírat jinde. A to i v rámci téhle scény, kterou poslouchám celkem rád, ale které rozhodně nesním všechno, co z ní vypadne.

Coornelus / 29.11.14 11:42odpovědět

Tohle nemůže být přece špatná kapela, když tam hraje Labus a Brežněv :-)))

Jirka D. / 30.11.14 15:13odpovědět

Nevím, jestli je to špatná kapela, ale tahle nahrávka dobrá není a nezachraňuje to ani Labus a Brežněv, ani vydání na gramodesce. S přibývajícím věkem u mě míra tolerance k podobným věcem prostě klesá...

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky