Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Deep Purple - Now What?!

Deep PurpleNow What?!

David23.7.2013
Zdroj: flac
Posloucháno na: Yamaha CDX-480, Yamaha AX-490, Beyerdynamic DT 770 PRO 250 Ohm
VERDIKT: Deep Purple žijí, užívají a nahrávají. Momentálně ale nejsou schopni nabídnout nic lepšího, nežli svou vlastní existenci.

Noví Deep Purple jsou venku a svět se točí dál. Po vynikající Purpendicular, nadprůměrné Abandon, slušné Bananas a obstojné Rapture Of The Deep tu máme další placku, která dozajista opět potěší skalní příznivce hard rockové legendy. Ovšem to je asi tak vše. Nemá cenu si nic nalhávat. Deep Purple jsou již dávno za zenitem a tvorbu posledních patnácti let můžeme nazývat všelijakými přívlastky, jen ne vzrušující, nápaditá nebo dech beroucí. Na místo neotřelosti a brilantně aplikovaného instrumentálního mistrovsví se postupem času vkradla šeď, nuda doprovázená slabým odvarem své vlastní velikosti.

 

Now What

 

Now What?! bohužel z nastoleného trendu neuhýbá ani o píď. Pánové sázejí na nekonfliktní, v jejich dosavadní kariéře x-krát použité šablony, které, jak se zdá, bez větších problémů snesou s odstupem času opakovaný, nenásilný proces recyklace, na jehož konci spatří světlo světa výtvory vždy zdánlivě svěží a čerstvé. Skutečně vynikající skladbu tak na ploše celého alba budete úspěšně hledat jen s nemalou dávkou fantazie a tolerance. Pár světlých momentů sice vyplyne na povrch během příjemně rezonujícího otvíráku "A Simple Song", závěrečné stylové poctě hororové legendě "Vincent Price" a především majestátné "Uncommon Man", ovšem zde výčet pozitivních záchvěvů končí. Zoufale postrádám jakýkoliv záchytný bod, odrazový můstek, cokoliv, co by mě dokázalo probrat z letargie. Nebýt brilantního výkonu Dona Aireyeho, jehož klávesové party bez nadsázky drží zbytek nemastného neslaného materiálu alespoň nad hladinou potupného podprůměru, měli bychom co dočinění s nejhorší nahrávkou Deep Purple, alespoň co se posledních dvou dekád týče.

 

Pánové evidentně nikam nespěchají, nikomu nic nedokazují. Užívají své jmění, slávu a jednoduše hrají. Fakt, že ještě vůbec dokáží posbírat motivaci a natočit nové album, si jistě zaslouží bezbřehý obdiv, nicméně zdali podobný počin stále ještě vnáší do obsáhlé diskografie této legendy kvalitu hodnou jména Deep Purple, je přinejmenším velmi diskutabilní.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

zrušit

Reagujete na komentář

Jirka D. / 10.1.14 20:35

Co navrhuješ? Jíst víc vlákniny?

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

tom / 29.1.15 16:23odpovědět

lepši než nic

Ondra / 10.1.14 19:03odpovědět

Tato recenzia je tak ako sam autor pise o DP plitka a plna sedi a uplne len potvrdzuje že recenzent nemá ani sajnu o com vlastne píše. Ako niekto od Pánov s DP môže očakávať aby sa v svojom veku odklonili od toho co cely život robili, aby hrali a tvorili niečo úplne iné ako značka Deep Purple? Len nejaký pseudoexpert ako pán recenzent asi. Ja sám som naopak prijemne prekvapený albumom ktorý podľa mna je dosť inovatívny a zachadza do viacerych žánrov nenásilné ale stále sa drží platformy DP

Jirka D. / 10.1.14 20:35odpovědět

Co navrhuješ? Jíst víc vlákniny?

Dan / 9.10.13 12:28odpovědět

Tato recenze je zcela, ale velmi zcestna. Jedna se dle meho o jedno z jejich nejlepsich alb vubec. Autorovi recenze doporucuji vyplach usi..:-)

-krusty- / 23.7.13 11:01odpovědět

Přiznám se, že já jsem novinkou DP nadšen. Hraje jim to (stále) parádně a svěží nápady tam nacházím také. Jejich gentlemansky pohodový hardrock je občas míchán dokonce až s progresívními postupy - ano, je to jenom moje ucho, které velí tohle tvrdit. Tohle album s nehezkým obalem mě neskutečně baví. Pochvalu zaslouží Gillan a Airey....ale tohle můžeme tvrdit vlastně o každém ze sestavy. A souhlasím, že je svým způsobem úžasné, že se ve svých letech stále dokážou sejít, zkoušet a točit velice slušná alba...přestože by mohli do omrzení hrát "Smoke On The Water" :-)

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky