Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
From Beyond - Eternal Sleep

From BeyondEternal Sleep

Victimer31.12.2012
Zdroj: CD promo
Posloucháno na: JVC UX-H330, PC, KOSS KTX/PRO1
VERDIKT: Zkušeně zvládnutá špinavá práce odkryvu hrobů a spolu s nimi věčných spánků a hnilobných příběhů jejich obyvatel. FROM BEYOND hrnou svou káru dál a hodně nahlas.

FROM BEYOND, u kterých mám neustále pocit, že se na ně buď zapomíná, nebo vůbec neví, jsou zpět s novou náloží věčného spánku. Spát ovšem ve společnosti této nahrávky rozhodně nebudete, to si buďte předem jisti. Je mi tak trochu líto osudu této skvělé kapely, která jako jediná drhne svůj death/doom zaschlou špínou stoner metalu a když se dívám, kdo je v tomto praní špinavého prádla v rámci ČR podporuje, nikoho nevidím. Když odhlédnu od splněné dvacetiletky hoblování českých údolí, napadne mne jen následující - slabá propagace, nechuť se někam silou cpát, nebo prostá spokojenost s tím, co je a nic víc neřešit. Z hlediska tvorby totiž problém nebude ani náhodou. Máte rádi Crowbar, Cathedral, nebo Asphyx? Tak se proberte ze svých gotických pelíšků a emo večírků a nechte proluftovat kvartýr závanem nejbližšího krematoria, o kterém pak nebudete jen vyprávět, ale rovnou cítit pahýly ohořelých těl.

 

FROM BEYOND přitlačili na pilu. Můj nesilnější dojem z "Eternal Sleep" se týká jak průraznějšího soundu, tak celkového zrychlení, či alespoň zbrutálnění. Samozřejmě, brutalita může kvičet svou bolest také v pomalých tempech, ale mně zkrátka novinka přijde ve všech směrech drsnější. Pomalá tempa nevyjímaje, protože i o těch "Věčný spánek" mluví ze svých nepěkných, leckdy těžce strávených snů. "Eternal Sleep" je mašina, která nehledí napravo, nalevo. Nehledí na tempo, nehledí na překážky, jede si to své a hezky zhurta. Buď to jste schopni akceptovat nebo ne. Já v novince FROM BEYOND vidím hlavně pevně uchopené řemeslo, které nestrádá na nejasnosti a polovičatost, ale dbá na zkušenosti a vlastní prožitky. Pokud někdo dá na pestrost a překotné změny, měl by se tomuto materiálu obloukem vyhnout, protože by hrozilo nepochopení. Jasně, slabina FROM BEYOND je v jednotné mase jejich skladeb, ale záleží na úhlu pohledu. A když to někdo umí namlátit a podat dost svérázným stylem na to, aby zaujal, za slabinu bych to ani nepovažoval. Musím říct, že třeba takoví Hooded Menace z Finska, kteří se prezentují podobným (i když doomověji pojatým) stylem a jsou v současnosti považováni za top v rámci svého stylu, burácení FROM BEYOND o mnoho nepřevyšují, pokud vůbec.

 

Na ploše necelých čtyřiceti minut si každý fanoušek tohoto starého stylu najde to své. Jsou zde zastoupeny jak hrubé deathové hoblovačky, do kterých se FROM BEYOND opřeli ještě více jak v minulosti, tak zhoubná doomová tempa. "Eternal Sleep" se drží tradice a jde jen o to, jak každému sedne jeho momentální poloha. Nutno zmínit, že po dramaturgické stránce je deska sestavena výtečně. Pokles pozornosti nehrozí ani na moment. "Eternal Sleep" na mě působí dost silně na to, abych si o něm myslel, že se jedná o jednu z pěti, možná šesti nejlepších metalových desek, které letos v rámci naší malé země spatřily světlo světa. Tahle kapela si zaslouží víc, než je jí dopřáváno. Soul Can´t be Entombed!


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky