Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Goholor - In Saeculis Obscuris (EP)

GoholorIn Saeculis Obscuris (EP)

-krusty-30.3.2016
Zdroj: CD // promo od kapely
Posloucháno na: SONY CDP-270 / JVC AX-70
VERDIKT: Východoslovenské pojetí deathmetalu kříženého s blackmetalem přichází v té správně odměřené dávce - tohle miniCD je pro začátek rozhodně dostačující. Revoluce se nekoná, leč k úternímu poslechu jsem si nemohl přát víc.

GOHOLOR jsou relativně novou kapelou z východu Slovenska. A jako první oficiální zásek nám představují svoje miniCD „In Saeculis Obscuris“, což je podle mne nesmírně sympatické, protože pokud byla v plánu malá ochutnávka či jakýsi předkrm, tak proč ne zrovna tento nedlouhý, šetrný a ne moc praktikovaný formát. Moudré rozhodnutí!

 

Trojice Anton, Demo a Pio spáchala čtyři vcelku záživné songy, jejichž palivem je vyrovnaný koktejl deathu a blacku. Obojí namícháno v té správné míře, poměry férové. Mrazivost a rouháníčko zprostředkovává black, hutnost a energii zase deathový spodek. Krásně je to slyšet ve vokálech, které se právě takto stylově střídají…a tudíž nejen díky nim působí nahrávka svěže.

 goho band

 

Otevíráme na první pohled nekonkrétní obal a pouštíme načínák „Art Of Infernal Power“. Kopáková salva nám zašlape ksicht hluboko do bahna. Potom fičíme jako s čerty o závod a střídavě zpomalujeme a tak podobně na střídačku - to abychom se vyhnuli nudě. Dvojka „Naberius Daemon“ je ve znamení středních temp, kořeněných sypačkami. Do třetice kytarově melodická „Obscurus Sacramentum“ a minialbum uzavírá „Symbols Of Blasphemy“.

 

 

Ano, poslouchá se to příjemně, ale ke konci se vkrádá myšlenka jak mazané bylo rozhodnutí vydat právě čtyřskladbové miniCD. Dostat před sebe takto znějící materiál v rozsahu plnohodnotného alba…nevím, nevím zda by u branky nezazvonil pan Stereotyp či sousedka Nuda. Ale plácání a teoretizování „co by - kdyby“ nemá za mák smyslu. Takhle musím prostě srazit paty a zvolat, že tu máme slibný krátkometrážní matroš, černočerně rouhavý a dostatečně agresivní na to, abychom v blízké budoucnosti zavětřili a poohlédnuli se po tom, co nám GOHOLOR nachystají/li. 


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky