Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Nachtmystium - Silencing Machine

NachtmystiumSilencing Machine

Victimer10.11.2012
Zdroj: mp3 (320 kbps)
Posloucháno na: PC
VERDIKT: Kal black metalu přehozený současnými experimenty, jehož zvrácenost je ve spojení obou, nikoliv v black metalu samotném.

V řádně rozběhané sezóně, kde se to jen hemží zajímavými nahrávkami, nemůže chybět ani anabolický black metal NACHTMYSTIUM. Ještě jsem ze sebe úplně nesetřepal psychedelickou pavučinu upletenou smyslnou Arachné, která mi dopřála poslech alb "Assassins" respektive "Addicts" a jsem vůbec rád, že po šlehaných sezónách vůbec artikuluji a najednou tu máme novinku. Poslední dvě nahrávky jsem žral, dávkoval jsem je víc než bývá obvyklé, až mi na nich naskočila železně pravidelná závislost. NACHTMYSTIUM fungoval jako spolehlivý a cenově dostupný dealer, kterého když jsem spatřil, roztrhl jsem si samým úsměvem již tak necitlivé koutky. Zejména poslední etapa vývoje "Addicts" mě objala ze všech stran.

 

Stalo se tak i spolu s novinkou "Silencing Machine", ovšem ze zcela jiných důvodů. NACHTMYSTIUM se tentokrát rozpomněli na black metalové retro, lebeční propadliny, úlomky kostí a úkladné primitivno zlořádu. Nebyli by to ale úplně oni, aby jej nevyspravili něčím navíc. Odlesk rouhání je notně pošramocen zvukovým terorem elektroniky, tedy závanem moderny. Podíváme se i na doom metalové ústrojí a dohromady tak před sebou máme sbírku skladeb, které názvu "Silencing Machine" neodpovídají ani vzdáleně. Kapele se podařilo namíchat svérázný materiál, který plive jak svou jedovatostí, tak pojímá spoustu atmosfér, ruchových doprovodů i zvolnění, aby ve finále stejně vyvolal pocit zhýralosti a jakéhosi pokřivéného pohledu na black metal.

 

https://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/nachtmystium%20silencing%20machine.jpg

 

Počáteční nevolnosti a nedůvěra v tak podivně pojatou nahrávku se časem vytratili a proměnili se v ryze pozitivní dojmy. NACHTMYSTIUM jsou natolik ostřílenou jednotkou, že mi ve stínu pochybností zkrátka muselo dojít, že nádrž této mašiny nebude prázdná, i když dle názvu údajně utichá. "Silencing Machine" je živoucím organismem, který je napumpován různými výstřelky a přitom je nad slunce jasné, že je korigován a držen na uzdě kapelou, která se zle jen tváří. Doopravdy má totiž dobře spočítáno, co už by bylo nad rámec a co je naopak vhodné aplikovat. Pokud jste nakaženi black metalovým virem a nevadí vám být u poslechu rušen sousedovic cirkulární sestavou, ani občasně podmračenou oblohou se zoufalostí sobě vlastní, berte NACHMYSTIUM za své. Historie se neopakuje, přitom je jí na novince jako máku.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

MistyMan / 10.11.12 7:04odpovědět

Moc povedené album, sice ne tak rozjuchaně experimentální jako předchozí dva kousky, ale o to víc z něj cítím jakousi kompaktnost a krásně temnou, sevřenou atmosféru. 85%

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky