Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  REPORTY

zpátky na seznam reportů
HellFest

HellFest

Victimer19.12.2011
Díky agentuře Kontra Productions se týden před Ježíškem v Brně narodilo setkání kapel DARK GAMBALLE, INSANIA a FREE FALL, které by bylo hřích nenavštívit. Celá akce byla pojmenována HELLFEST a šlo o vánoční koncert.

Vzal bych to trochu netradičně pozpátku, tedy směrem od DG k FREE FALL.

 

DARK GAMBALLE vidím za poslední cca dva roky asi posedmé, takže je co srovnávat a hodnotit. I když vlastně co psat o kapele, kterou každý chválí, jak mají skvělé desky, jak jsou geniální naživo, jak si nezaslouží být ve stínu kdejakých radiových primitivů a přizdisráčů a jak se kapela sama na nějaké zadostiučinění už dávno vykákla. ALE JE TO TAK! Od DG jsem slabé vystoupení nějak neměl možnost vidět a poslední Melodka to jen potvrdila. Vyloženě radost pohledět na svalnaté jinochy, jež třímaly své kytary, na prostovlasého mistra klapek, na Desítku a jeho tajemnou petku, jež pohání ho vpřed, na mistra paliček a nechci zapomenout ani na Jay Kaye, který loví krásu na svůj aparát. Od něj jsem se také dověděl, že náhrada za Spajsiho (momentálně pracovně hodně vzdáleného ČR) se jmenuje Petr Koryčan a své úlohy se zhostil vážně dobře. Celé vystoupení bylo nabušené, ostré jak jsem DG asi ještě neviděl, ale nerad bych, aby to vyznělo, že bez Spajsiho to jde ještě líp :). To bohdá ne, to nejde. Brzkej a klidnej návrat domů přeju ogare! Vyškováci pustili do éteru prověřené věci jako Oni, Žárovkář, Strýček Sam, Výprask (mám dojem že pro Blackieho), Běh na dlouhou trať, Zhasínám a pár dalších. Jako bonus zazněl cover HNF Svět se posral a už stařičká věcička s harmonikou Tatadada Tada Datada z Merizo Nanen. A taky jsme se dočkali (byl jsem zrovna pro chmeldrogu na báru, tak doufám, že si nevymýšlím) jedné nové věci a musím říct, že pěkně husté a máme se na co těšit. Dodám, že DARK GAMBALLE už cca sedm nových věcí v Šopě za asistence Stani Valáška nakousli a pokud vše půjde tak dobře, jako mizející rumajzly s kofolou na fotkách, tak nám bude ještě horko. A Sakim říkal, že je horko i dnes na Melodce... Jo, měl pravdu, vedro jak sviň.
10/10 (jako jiný číslo ani dat nejde ... třeba jako dat 9, když v kapele zpívá 10? ...to je myslím blbost, ne?)

 

Myslel jsem si, že festík ukončí INSANIA, ale naklonec hráli už druzí v pořadí. U mě sice opět vyhráli, ale celkově bych řekl, že s DG 2:1 prohráli. Už po poločase. Slabou INSANII si také nějak nevybavuji, takže budu jen pokračovat v superlativech. Přistřihnutý Poly jako by se zpočátku trochu hledal, ale musím říct, že dojem se po pár minutách spravil a set poskládaný zejména ze skladeb z "Kultu Hyeny" mně plně vyhovoval. Patřím k těm, kterým více vyhovuje pozdejší tvorba, tedy s Tudym za klapkami, takže po této stránce je má spokojenost na místě. INSANII jsem sledoval ze zadních řad, takže mě drsnozvuk tak nenakopal do uší jako v případě DG (ještě že tak, ráno jsem byl hluchý jak poleno), ale i tak se mi zdá, že se zvukem tento večer výraznější problém nebyl. Když jsem si šel pro dačický drink, mluvil mi kamoš (nebyl to Sakim) cosi o Zimním varování, ale jak jsme přidupali blíž, poznali jsme U.R Dead, ale i tak tahle věc potěšila. Mně ovšem ke štěstí postačí, když uslyším Charisma Krysy z poslední hyení desky a víc si již netřeba přát. Tohle pro mě byl song večera a basta.

8/10

 

Před FREE FALL jsem ještě nevěděl, jak kvalitně natřískaná Melodka je, neboť jsem seděl o patro níž ve Sport baru. Ale již tam bylo slyšet zvučení a trénink, takže jsem se snažil vidět vše podstatné. Viděl jsem kapelu, o které toho mnoho nevím, což je především má chyba a je třeba to napravit. Dojem z vystoupení mám ale ryze pozitivní. Viděl jsem docela vkusnou fúzi atmosférického metalu, rocku a elektroniky a hlavně za poslední jmenovanou složku jsem hodně potěšen. Mělo to drive a díky zakomponování elektronických prvků to znělo moderně a současně. O nějaké originalitě bych se na tomto místě nerad bavil, protože není tak naposloucháno, jak bych si u FREE FALL představoval, ale kapela splnila zhruba to, co jsem od ní očekával plus nějaké ty bodíky navíc. Například za sympatické a komunikativní vystupování neméně sympatické Sabiny. Na první kapelu večera solidní set a doufám, že se v budoucnu nemineme. Nerad bych.
7/10

 

Večírek skončil výborným vystoupením DG, ale ani další dvě kapely nezklamaly, natož aby jejich koncerty pokulhávaly. Co se dělo dál a jak bujaře se zapíjelo nevím, neboť jsem čapl choť a jeli jsem k dočasnému brněnskému domovu. Díky patří všem vystupujícím, dorazivším, že nebyli líní se zvednout z kanape a Melodku zcela zaplnili a v neposlední řadě Štěpánce za celou akci. Fajně a fajně tento večer.  DISKUZE K REPORTU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky