Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - V/2015

Bhut live - V/2015

Bhut30.4.2015
Ten čas celkem letí, což? Však tu máme další Bhutovské tipy na koncertní události pro nadcházející měsíc.

Měsíc se s měsícem sešel, a že ten předešlý byl hodně nabitý, si povíme hned za chvilku. V květnu nás toho čeká rovněž celkem dostatek. Začínají se ozývat první festivalové akce a ty klubové tlačí termíny jedna přes druhou.

 

Přesně takovým uspěchaným dojmem působil duben. Pořadatelé akcí se po zimě rozkoukali a začali to hrnout hlava, nehlava, ještě než začnou letní festivalové tradice. Z toho logicky plyne, že i kdyby člověk měl strejdu v Americe, který mu bude každý den posílat nadité obálky a chlastal energetické nápoje po hektolitrech, aby ho nedoběhla únava, stejně by to všechno nestihl. Termíny se křížily, peněženky plakaly, kondice klesaly – přesně to bylo smyslem dubna, a tak si ho přibližme objektivem Echoes teamu.

 

Hned zkraje měsíce nás poctil uznávaný hudebník Steven Wilson se svou ojedinělou performancí. Nedlouho poté Brnem rezonovala stará dekáda doom metalové veličiny Anathema. V ty stejné minuty, zato v Praze, pár věrných křepčilo do rytmu špinavého death metalu, kterému vévodilo německé uskupení Deathrite. Onen víkend jsem neváhal s pár kamarády vyrazit za hranice do nedalekého Lipska, kde se konala poslední mše festivalu Doom Over Leipzig. Den na to svou hnusnou valivou americkou verzí sludge metalu zabahnila dvojice kapel Primitive Man a Fister Modrou Vopici. Další den zase Satyricon předváděli kreace v pražské Akropoli, kam přivezli i své momentální symfonické rozpoložení. Ve Vile na Štvanici se 16. 4. odehrál dramaturgicky velmi pestrý večírek. O poznání divočejší a živější naproti tomu byla sobotní událost v Exit-usu, kde zahrála čtveřice současných death metalových špiček. Moji kamarádi z rodné oblasti uspořádali již páté pokračování tamější úspěšné akce Wake Up Mountains.

 

//1. 5. 2015

 

Hned na Svátek práce se do města Plzně sjedou všichni příznivci jižanského rocku. V daném žánru snad není většího jména, než americké legendy Lynyrd Skynyrd, která právě zde vystoupí. Trochu škoda, že se nenašlo v tuzemských vodách lepšího jména (například Vees), které by do role předskokana sedlo lépe, než Žlutý pes, ale čert to vem. Naneštěstí jsem svou plánovanou přítomnost musel zrušit, protože peněženku nemám nafukovací a také mne přepadla skepse vůči adekvátnímu zahrání tolika kultovních skladeb. I tahle kapela u nás dostala prostor, a to při příležitosti vydání jejich poslední desky Last Of A Dying Breed. Vzpomeňme ještě na tuhle legendu za zvuku písně Freebird s dokonalým kytarovým sólem (v mém žebříčku bezkonkurenční číslo jedna všech sól světa).

 

Shrnutí:
Lynyrd Skynyrd, Žlutý pes
Areál ploché dráhy, Univerzitní 2878/15, Plzeň
17.30 / 490,- stání (+100,- na místě) // detaily

 


 

//2. 5. 2015

 

Hned další den je možno si dopřát trochu svérázné hudební zvrhlosti a patřičného hnusu. Skeletonwitch, Goatwhore a Mortals jsou snad dostatečně zvučná jména k nalákání zvrácených duší do nitra katakomb Exit-usu. Ve zcela příčetném stavu mysli odcházet určitě nebudete. Tenhle večer stojí za pozornost.

 

Shrnutí:
Hell Has Arrived Over Europe
Skeletonwitch, Goatwhore, Mortals
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha
20.00 / 299,- // detaily

 


 

//2. 5 2015

 

Z jiného soudku a na jiné straně Čech se uskuteční druhé pokračování akce jménem Fast Core. Jak už sám název nabízí, půjde o setkání kapel, které nějakým způsob spadají pod hlavičku „core“. Za hardcore tu budou matadoři Better Way, za grindcore pak zase třeba Gride. Pokud se tou dobou budete pohybovat na jihu Čech, konkrétně kolem Českého Krumlova – neváhejte zajít.

 

Shrnutí:
Fast Core 2, out and indoor fest              
Better Way, Dezinfekce, Gride, БУТ, Muggles, Masáž
Museum Czech Underground, Chvalšinská 243, Český Krumlov
17.00 / 180,- // detaily

 


 

 

//4. 5. 2015

 

Kapela Torche se po čase ozvala s novým počinem. A ozvala se dost nahlas, což ji nepěkně degradovalo. Ostatně, můžete si sami počíst v recenzi alba Restarter od kolegy Jirky D. To podstatné momentálně je, že se kapela počátkem měsíce zjeví na prknech kultovní sedmičky v Praze. Pokud vám současný projev kapely nevadí, zkuste zajít do vyhlášeného klubu, kde to se zvukem umí daleko lépe. Tam kapela předvede aktuální tvorbu živě, jak slibuje plakát, který dává tušit turné na podporu nového alba. Support je dosud neznámý, za to cena známá je a to bez koruny rovných tři sta.

 

Shrnutí:
Torche, +support
Klub 007 Strahov, VŠ koleje Strahov, Blok 7, Chaloupeckého 7, Praha
19.00 / 299,- // detaily

 


 

//6. 5. 2015

 

Všichni milovníci přívětivého záhrobí by měli zbystřit, neboť v Modré Vopici vypukne svátek všech funeralních přívrženců. Představitelé prvotřídního horror doom metalu Abysmal Grief se zjeví společně s nasranými dívkami Saturnine a českou podporou tajemných The Tower. Poslední deska Feretri hlavních tahounů večera neunikla ani našim slechům. Sám za sebe mohu říci, že se převelice těším. Však považte vidět živě něco takového bude opravdu skvostný zážitek.

 

Shrnutí:
Abysmal Grief, Saturnine, The Tower
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
19.30 / do stanoveného času 250,- později 280,- // detaily

 


 

//7. 5. 2015

 

Ani hned druhý den nebude ve Vopici klid. Tentokrát ze severu Evropy dorazí zvučná jména, která by neměla být nikomu cizí – Gehenna, Demonical a I Saw Red. Pravda, osobně se těším víc na Gehennu, jejichž poslední album Unravel nebylo sice nejlepší, ale rozhodně ne špatné. Však se (doufám) dočkáme i trochu té kultovní historie. Demonical sice není kapela, která by mi úplně sedla, ale své kvality jistě má. Deathmetalovým fans toto jméno jistě cizí není. Thrashers zase zaplesají nad I Saw Red, zkrátka tenhle večer opět semkne tvrdě metalovou komunitu.

 

Shrnutí:
Unravel Europe Tour
Gehenna, Demonical, I Saw Red
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
19.00 / 250,- // detaily

  


 

 

//7. 5. 2015

 

Pokud je vám předchozí akce ukradená, nebo váháte, možná vás zaujme dění v klubu Exit-us. Heartnoize nás totiž zase zvou na jednu stylovou záležitost, kterou bude zastávka společného turné kapela Thränenkind, Dawn Ray’d a Ast. Sestavu pak doplní tuzemská Nulajednanulanula. Je-li vám například kapela Thränenkind neznáma, možná vám leccos napoví naše recenze posledního alba The Elk, či letmá vzpomínka na demo období. Jisté ale je, že půjde o pěkně těžký a tíživý koncert. Sám jsem už dost dlouho na pochybách, kam sedmého zajít. Vopice? Nebo Exit-us? Stále přemýšlím…

 

Shrnutí:
You Can’t Beat Death tour 2015
Thränenkind, Dawn Ray’d, Ast, Nulajednanulnula
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha
19.30 / vstupné zatím neznámé // detaily

 


 

//7. – 9. 5. 2015
termín včetně warm-up party

 

A je tu první vlaštovka slušivých festiválků letošního roku. Indoor Death And Grind Festival Nice To Eat You Deathfest už svým názvem jednoznačně oslovuje cílovou skupinu posluchačů. Kapel tam vystoupí opravdu dostatek, namátkově budu jmenovat jen své oblíbence: Jig-Ai, Fleshless, Deaf and Dumb (kult!), nebo Mincing Fury A.G.C.O.Q.D. a mraky dalších. Krom pestré death-grindové palety rovněž láká i prostředí akce. Ta se totiž uskuteční v prostorách zámku Horní Libchava, který prý dokáže pojmout až pět set lidí. Tak si teda dejte trochu toho zahřívacího kola.

 

Shrnutí:
Nice To Eat You Deathfest
Deaf and Dumb, Onicectomy, Smashing Dumplings, Pothead, Architect of Dissonance, Profanation, Dissolution, Congenital Anomalies, Inverted Pussyfix, Fermented Masturbation, Devour the Fetus, Dehumanization, Mincing Fury.., БУТ, Korpse, Engorgement, Jig - Ai, Mass Infection, Fatality, Sodomized Cadaver, Slowly Rotten, Chordotomy, Burning Hatred, Slamentation, Typhoid, Attack of Rage, Disfigurement of Flesh, Fleshless, Obscenity, Disastrous Murmur
Zámek Horní Libchava, Horní Libchava 1, Horní Libchava
čtvrtek 18.00, pátek 12.00, sobota 12.00 / 600,- předprodej, 700,- na místě // detaily

 


 

 

//15. 5. 2015

Trochu z jiného soudku, než jsme byli doposud zvyklí, bude koncert vprostřed měsíce v Exit-usu. Zde se totiž zastaví německý zástupce post-punkové vlny, kapela Der Himmel Über Berlin. Máte-li rádi staré Fields Of The Nephilim, Nosferatu, Bauhaus a podobné spolky – určitě vám tohle nebude cizí. Jako doprovod ještě zahrají drzé holčiny LateXjesuS, kapela Barth Cathedral nebo The Crypt (pozor, neplést se slovenskými neznabohy!). A aby toho nebylo málo, tak po celou dobu se budou na jiném místě střídat DJ‘s, kteří se později postarají o after party. To vše za lidové kilčo na osobu. Tenhle večer bude v duchu osmdesátkového gothic/post/punku, darkwave, EBM a podobně. Z tuzemských kapel mne nejvíce lákají (jak jinak) Latexjesus, protože třeba taková Plastic Queen mi svého času dlouho hvízdala v hlavě.

 

Shrnutí:
Post punk z Itálie poprvé v Praze:
Der Himmel über Berlin, Bart Cathedral, LateXjesuS, The Crypt + DJ party
Exit-us, Sokolovská 972/195, Praha
20.30 / 100,- // detaily

 


 

//16. 5. 2015

 

Dragon festival tour 2015 s sebou do Prahy přiveze trojici kapel, z nichž se mi jako nejzajímavější jeví jednoznačně Haggard. Zbývající skupiny Sound Storm a Aevum sice neznám, ale věřím, že budou tak obdivuhodnému tělesu, jakým právě Haggard jsou, dobře ladit po boku. Desku Thou Shalt Trust.. The Seer uctívám, a právě proto z ní posílám lehkou ukázku. Pokud se však na tuhle parádu nestihnete kouknout v Praze, máte možnost o den později v Ostravě, nebo o den dříve v Bratislavě (logisticky trošku podivné, ale budiž).

 

Shrnutí:
Dragon Festival Tour 2015
Haggard, Sound Storm, Aevum
16. 5. / 20.00? / 490,-

Nová Chmelnice, Koněvova 219, Praha
17. 5. / 20.00? / 490,-
Garage Club, Martinovská 3262/50, Ostrava

detaily

 


 

//30. 5. 2015

 

Koncem měsíce můžou štěstím zaplesat všichni milovníci thrashe a death metalu. V Olomouci se totiž bude pořádat Raise For All Fest, který pohostí tuzemskou stálici Debustrol (oslaví 28 let života), Texasany Prophecy (kteří už dříve vydávali u Shindyho), dále pak zahrají Fleshless nebo Exorcizphobia a další. Akce je na podporu dětí s rakovinou, přičemž výtěžek poputuje do onkologického střediska v Olomouci.

 

Shrnutí:
Rais For All Fest 3
Prophecy, Debustrol, Fleshless, Pale Inside, Exorcizphobia, Seduced-Death
S-Cube, 17. listopadu 43, Olomouc
18.00 / 250,- // detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Sarapis / 3.5.15 20:16odpovědět

Já ještě přihazuju brněnskou akcičku Heathen metal Clash (https://cs-cz.facebook.com/events/1389010381412443/). Tam se pro změnu vydám já omrknout po dlouhé době, co se děje v UG. Je to v sobotu 30.5. na melodce.

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky