Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Chaos Echœs - Tone Of Things To Come (EP)

Chaos EchœsTone Of Things To Come (EP)

Bhut14.2.2013
Zdroj: mp3 (320 Kbps)
Posloucháno na: Sony CMT-NEZ3, 2x 10 W
VERDIKT: Z popela Bloody Sign vzniká, dle názvu posledního počinu, nová bestie Chaos Echœs. Svůj zjev nám hned neukáže. Nejprve pohne s myslí a pak teprv představí své jméno. Geniální šílenost.

Tiše… slyšíte? Ach, ano. To je ono. Jak z ticha nenápadně vyplouvá. Graduje. Je blíž, stále blíž. Cítíte ten závan? To je ono. Teď se vás dotkne. Jen klid. Srdce buší ostošest. Rituál graduje. Máte strach? Všude je tma, ticho, jen světlo svící prozrazuje, co se tady děje. Stojíte v kruhu, na stěnách jsou podivné symboly a v rukou třímáte kalich s krví. Vaše ústa počínají monotónně odříkávat magické věty. Opět vše graduje. Je tu. Povedlo se. Nervozita střídána touhou po poznání a deviantským vzrušením. Mozek selhal, utíkáte pryč z rituálu, jež nedoznal svého konce. S bláznivým dojmem se skrýváte v tmavém koutě daleko od místa činu. Před čím prcháte? Ale ono je to všude. Dohnal vás. Jste sklíčení v rohu. Blíží se, pomalu pluje prostorem. Šmouhy a divné kontury. Nemá tvář, tělo, nic. Souhra stínů? Dost možná. Je těsně před vámi. Proplouvá vaším tělem, do vaší mysli. Záblesk, ostrý zvuk, mdloba…

 

Z osidel Chaos Echœs nelze uniknout. Je to démon vyvolaný z hlubin světů dávných s nejistým cílem a účelem. Šílený mág si chtěl cosi zkusit. Zešílel ještě více. Pozorujete hladinu vody. Jak je klidná. Náhle se začne čeřit. Čím dál víc, vaří snad? Tu z ní cosi vyskočí. Neustále se opakující děj. Hlava nerozumí divadlu před svým zrakem. Tělo se zmítá, padá do mdlob. Nervní záškuby, posmrtná křeč? Není úniku. Tuhle cestu je třeba dojít do samotného konce.

 

Chaos Echœs má neuvěřitelnou moc uhranout a vtáhnout do vlastní režie. Nepředvídatelně diriguje budoucí kroky a rozpoložení mysli. Při prvním setkání, nebudou všechny otázky zodpovězeny. Proces je třeba opakovati vícekrát. Až pak se dostáváme k jistému zábradlí, jehož se je možné přidržet, ovšem je příliš vratké a mnohdy z rukou vyklouzne. Stáváte se svědky nemocné přehlídky nesourodých tónů a nálad. Potkáváte staré dobré známé jako třeba Blut Aus Nord, či Portal. Ale jejich stín brzy mizí. Svištění biče Chaos Echœs má svůj specifický charakter. Ojedinělé nutkání trýznit přítomné. Pocuchat nervovou soustavu a řádně pohmoždit mozek, aby se snad nestalo, že kdosi vyvázne bez újmy. Neodmítejte nabídku silného pití. Možná po sklence sami zaprahnete. S úžasem v očích, ze kterých se mnohým budou velkými proudy řinout slzy, sledujete koloběhy bez konce a začátku. Neustále vrstvení, rozvíjení, kombinování. Vše s nejistým a nepředpokládaným vyústěním. Těžko popisovat nepopsatelné a neuchopitelné. Kvílení kytar tu mučí, jinde zas hladí a támhle nervně dráždí. Pravý kolaps ale jakoby nenastane. Vždy je situace vyhrocena do téměř nejzažší možné hranice, od které bleskově odstoupí, či utichne docela. Těžkotonážní balík této hudby nemá rozměrů ani jiných pramatek. Nestáhnete jej páskou ani nesvážete folií. Nechce být poután, svazován a nechce někam patřit. Jedná se o čisté zjevení, podobné nečistému rituálu. Pojednou se vynoří, mučí mysl a trýzní duši. A v nestřeženém okamžiku se vytratí úplně.

 

Procitáte na špinavé zemi v temném koutě. Bytost, jež vás provázela je pryč. Podivné hlasy taktéž. Že by rituál kdosi ukončil? Sbíráte své tělo a přemýšlíte, jak dlouho tu ležíte. Bylo to vše jen snem? Nepochybujte, neb si vás najde znovu. Dobrovolně konejte nakázané úmluvy. Nechte se tepat a mysl zešílet. Bude to krásný pocit. Chaos Echœs vám budou hrát na cestu. Mají proto zvláštní cit. Vědí, co činí, ačkoliv se tak nemusí zcela zdát. Geniální šílenost!


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

David Kasík / 14.2.13 6:37odpovědět

Týjo, dostals mě, Bhute! Málem jsem si polil klávesnici ranní kávou... hu

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky