Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Deaf & Dumb - Faceless Future...

Deaf & DumbFaceless Future...

-krusty-7.8.2017
Zdroj: CD v jewel boxu // promo od kapely
Posloucháno na: SONY CDP-270 / JVC AX-70
VERDIKT: Že trpělivost přináší růže, se ví, a tak si Deaf & Dumb počkali. Vyplatilo se to?

Severočeši Deaf & Dumb jsou vlastně tuzemskou legendou té nejtvrdší hudby, která se u nás v hlubokém UG kdy hrála. Legendou, která měla solidně našlápnuto, ale nějak se nezadařilo. Přesto tahle skvadra zůstala v srdcích (nejen) znalců. Jsem vlastně zaskočen, že Deaf & Dumb nikdy nevydali opravdový a plnohodnotný debut, protože zářezy na jejich pažbě jsou rýhy ve formě demáče, sedmipalce a split CD. Takže až teď a u koho jiného než u Romana a Bizarre Leprous Prod. Povedlo se a já se ptám: můžeme tuhle smečku přirovnat k dobrému vínu?

 

dd sestava

 

Deaf & Dumb jsou mi známí spíše jako grind než death, ale to je mylná představa, neboť jejich debut Faceless Future... překypuje našlapaným deathem mnohem více než ukvičeným tupa-tupa grindem. A death metal je to vskutku výživný. Vyjít tohle album pod nějakým mainstreamovějším nukleárním labelem, bude minimálně Evropa nadšená.

 

Intro lehce rezonuje industriálním oparem, ale po něm se rozpoutá peklo a na světlo boží je vyvržen nekompromisní death metal par excellence. Nesype se to jenom rychlým tempem, ale kytarové aranže nutí celou kapelu občas ke groovy-houpání. Šlapákové salvy zaboří posluchačův rypák hluboko do bahna a ten má šanci si protřít oči, jenom když bubeníkovy nohy na chvíli zvolní. Kromě souhry kytar a bicích se mi moc zamlouvá lehké kořenění industriálními zvuky – nahrávku to oživuje a album je radost poslouchat.

 

 

Co se mi ale hrubě nelíbí, je výtvarná stylizace. Front cover je photoshopová skládanka mínus patnáct let (a to nemyslím jako pochvalu) a kvalitou nestíhá obsah nahrávky samotné ani náhodou. Ó, jak mi zrovna tady chybí klasický kreslený obal ála Seagrave nebo Swanland! A to, že "booklet" je vlastně pouhá dvoustránka, raději zmiňovat nebudu, poněvadž to opravdu bolí... Kosterní logo Deaf & Dumb nebylo sice vrcholem grafického umu, ale ke kapele tak nějak patřilo a zvyk se stal železnou košilí. Tohleto nové „cosi“ je....nehezké. Nehledě na to, že díky retro-plasticitě a zvolené barvě v kontextu obalu nové logo dokonale zaniká. Grafika tedy palec dolů.....ovšem ne tak hudba!


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Ivan / 7.8.17 20:41odpovědět

Parádní věc

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky