Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Karjalan Sissit - ...Want You Dead

Karjalan Sissit...Want You Dead

Victimer16.6.2015
Zdroj: mp3 (320 Kbps)
Posloucháno na: PC / JVC UX-H330 / mobajl
VERDIKT: Chci vás vidět všechny mrtvé, do jednoho! Nihilismus na entou a vana vzteku k němu. Karjalan Sissit a jejich šestá řadovka.

Šest let od poslední láhve tvrdého alkoholu je dlouhá doba, už byl ten nejvyšší čas znovu probudit vrozenou nenávist ke společnosti. Jednou nohou ve finské vodce a druhou ve švédské trojce. Pesonen poukazuje na odvrácenou stranu tolik příkladného života ve Skandinávii, kdy je další přísun alkoholu člověku blíž, než vzorně poskládaná sada pyžam a kapesníků v zánovní skříňce IKEA. Není vhodná chvíle si hrát na vzorňáka a jedince na vysoké úrovni, který s přehledem organizuje svůj život a těší se dobrému zdraví. Je zima, dlouhá a depresivní. A ty noci... Mentalita je narušena, narušen je i chod normálního žití. Běžná spokojenost je ta tam a člověk se mění v psychopata, co nenávidí svět kolem sebe a hodlá vás potrestat.


Z rakve se krabatí potutelný úsměv hlavního protagonisty, zrovna do sebe obrátil další litr lihoviny a potvrdil tak rozpad osobnosti. Ale ne, tahle deska nebude o nadhledu a divné tváři z první stránky komiksu. "...Want You Dead" je neúprosná a ideálně nastavená hladina agresivní misantropie, která se v hlavě formovala dlouhých šest let a teď už zkrátka musela ven. Temná, plazivá hmota, kterou prostupují ostré vokální výlevy, občasné dronující vazbení a výmluvně útočná ambientní černota, která utápí svou hrdost v záplavě pesimismu. V rytmu narušeného maršíku a alkoholických eskapád. Nová deska postrádá neoklasický nadhled (až na pár momentů - viz například vzorek pod článkem) nad noisujícím podchodem pomočených zdí, o to více je věrna drtivému protnutí ambientu s industrialem a otáčí svůj zmar na tu nejtemnější možnou míru. Konec vzdychání, vem roztřesenou rukou svou zbraň a ustřel si dekl. A ještě než tak uděláš, nezapomeň ten povznášející úmysl doporučit svým známým. Měli by tě pak lépe následovat. Tak na zdraví! Vlastně... dovi!

 

http://www.echoes-zine.cz/files/editor/Victimer/PESONEN.jpg


Sotva nás album pozve do svých útrob, připadáte si jako po pás v bahně se brodící dvojka SunnO))), která pod pláštěm tajně skrývá kulomet a v kapse se místo čerstvě ubalených špinek leskne zbrojní průkaz na jméno Pesonen. Ploužení se pomalu mění v pochod a nepřítomný výraz smutného doomaře v hezky nabroušeného esesáčka. V druhé skladbě "Vittumainen Yksinaisyys" si to maže bitevním polem, ač v záchvatu a děsivém poblouznění, kdy mu vodka cuchá nervy a on upadá do komatu. Ocitá se mdlobách a hlavně až kdesi v roce "1974". Chvíli tiše mluví ze spaní a až v další zdroněné vizi apokalypsy "Firman Isoin Puliukko" zařve ze tmy další porci svých mimořádně těžkých frustrací. Pod tíhou nadvlády tmy a zkoušení organismu. Je na pokraji sil, vyčerpaný a neskutečně rozezlený na celý ten hodný a hezky nalajnovaný svět kolem. Postupně se přitvrzuje a mlátí kusem železa do kroku, kdy vojáčkovy botky už musí být notně prošmatlány a jeho nohy hyzdí puchýře. On sám už jen kroutí obličej a vydává z hrdla hrozné zvuky neschopen duševního zdraví ani myšlení - "Lapi Elaman Helvetin". Až pak znovu podlehne a ulehá do bláta. Už není co pít, už není co klít, jen mlčky civí do prázdna a občas cosi zašeptá. Kraj kolem není vidět, kraj kolem je "Sairaus...Katkeruus...Kuolema" - kraj kolem je nemocný, hořký a znamenající smrt. Poslední vzepjetí přijde v "Totaalinen Kaaos", kde se opakuje kombinace řinčící temnoty a hulákání Pesonena, ale pak už nastává definitivní dno a konec. Destrukce sebe sama a vás všech okolo je ukončena. Spěte sladce.


Je fakt, že tuhle hlukovou extravaganci nevezme za svou jen tak někdo a mnohý ji odkopne jako prázdnou flašku od piva, ale zasvěcení ví o čem, a hlavně o kom, je řeč. Karjalan Sissit měli vždycky nervy na pochodu a kdo chtěl zúročit své špatné dny a momentální stavy úzkosti, dostal vhodného společníka na putování dnem i nocí. Tedy hlavně nocí. V odrazu zvukového marše šílenství a vlastního úpadku. Novinka Karjalan Sissit je hodně drsná a hodně nasraná. V současnosti není problém prohlásit, že takto ještě Pesonen nevyšiloval, i když je pravda minulosti možná trochu někde jinde. Každopádně hustota sklíčení je na maximu a tak to prostě berme.

 


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky