Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Psyclon Nine - [Order Of The Shadow : Act I]

Psyclon Nine[Order Of The Shadow : Act I]

Bhut15.1.2014
Zdroj: mp3 (320 Kbps)
Posloucháno na: Sony CMT-NEZ3, 2x 10 W / PC, Accord 2.1 SW 1800 EU, 2x13W + 1x30W
VERDIKT: Toto album pohltí od své první skladby a pozornosti neubývá po celou dobu. Dokonale rozvrstvilo jednotlivé pasáže a chvíle tak, aby jejich slovo přišlo v pravou chvíli. Střídají se nálady a nápady a jediné, co vše spojuje, je hrubá síla.

Nejsem velkým přeborníkem v daném hudebním ranku, ovšem toto dílo mi uhranulo natolik, že předbíhám zběhlejší redakční kolegy a těchto pár slov si vymiňuji pro sebe. Hledím z okna na zamrzlé zčernalé kopce, popíjím sklenku nejoblíbenějšího pití a pronikám do hloubky tónů počinu [Order Of The Shadow : Act I].

 

Chmurné intro s tragickým vyústěním doznělo. Na povrch se vyvalila hradba honosné industriální mašinérie, v jedné vteřině mnou projede mráz, oči se rozzáří a jsem zajat tou mocnou vřavou masivních tónů, které vytryskly z desky. Shadows Unveiled je uzemňovák a vyhlazovák v jednom, nastaví nekompromisní předpisy a veškerá biochemie je podřízena jeho velení. Pochodové tempo je vrstveno, nepříčetný zpěv se tříští o stěny a kytara udává takovou zvláštní náladu, při které se člověku chce až běsnit. Hned na to mi druhá skladba Suffer Well evokuje někdejší práci Marilyna Mansona, na mysli mám dílo Antichrist Superstar. Postupy jsou podobné jako od Trenta Reznora, začátek této skladby totiž skutečně zní nápadně shodně.

 

Exkurze do hlubinných dolů jest provedena skrze těžkopádnou věc Afferte Mihi Mortem. Tvrdé nárazy kovu na kov, jiskry létají, stejně si počíná i hudba samotná. Je to bestie, která dýchá pod zcela jinou taktovkou, než jsou termostaty, či řídící jednotky. Stroj žije, industriál dýchá a chrlí mour. Čest svému názvu dělá následující mechanika Use Once And Destroy. Destrukce je ihned jasně rozpoznatelná – střední tempo, razantní údery a zběsilé vokály za doprovodu nesmlouvavých kytarových výjezdů. Takto bychom mohli pokračovat skladbu po skladbě, vše je prostoupeno černým mazutem a hrubou silou, která jednoduše drtí. Žádné úskoky a manévry, cíl je předem naprogramovaný a v cestě kdyby stálo cokoliv, bude to bez mrknutí oka převálcováno. Celá scenérie a monolitý kolos vás uhranou každičkým detailem, každým svým jedinečným spojem a finesou.

 

Nemusíte u téhle desky zrovna popíjet alkohol jako autor těchto řádek, stačí se jen pozorně věnovat jednotlivým skladbám, aby každému došlo, že slyší něco neopakovatelného. Toto album pohltí od své první skladby a pozornosti neubývá po celou dobu. Dokonale rozvrstvilo jednotlivé pasáže a chvíle tak, aby jejich slovo přišlo v pravou chvíli. Střídají se nálady a nápady a jediné, co vše spojuje, je hrubá síla a úderné bicí. Nesmíme však opomenout jedinečně vzteklý vokál, bez kterého by tak jedovatě tahle mašina stříkala jen těžko. Tohle album je napěchované energií a nutno podotknout, že energií nezkrotnou, kterou když zpustíte, tak ji prostě musíte nechat vybouřit celou až do konce. A to jí k tomu stačí něco kolem padesáti minut. Už jen ten styl, se kterým se s vámi deska rozloučí - pomalá industriální balada Take My Hand While I Take My Life, která rve svalstvo a cupuje jej v soukolí planetového převodu. Tak prosté rytmy, postupy a přitom tolik síly. Uhrančivá věc s prvotřídním industriálním kytarovým sólem. Ovšem stále nejsme u konce, vše se pomaličku přeleje v závěrečnou The Saint And The Valentine. A ta je zase jiná a s industriálem už toho tolik společného nemá.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

zrušit

Reagujete na komentář

Zee / 17.1.14 13:01

Já jsem hodně zvědavá na ten jejich chystaný koncert v Praze (http://sanctuary.cz/kalenda/details/1436-psyclon-nine-usa-death-valley-high-usa). Jestli to bude mít sílu jako na desce, bude to koncert roku!

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Zee / 17.1.14 13:01odpovědět

Já jsem hodně zvědavá na ten jejich chystaný koncert v Praze (http://sanctuary.cz/kalenda/details/1436-psyclon-nine-usa-death-valley-high-usa). Jestli to bude mít sílu jako na desce, bude to koncert roku!

Victimer / 17.1.14 13:07odpovědět

Díky za tip !

Ruadek / 15.1.14 8:43odpovědět

První dvě fošny se nesly ve stylu Skinny Puppy, Crwn Thy Frnicatr byl pro mě vrcholem tvorby a We the Fallen první stagnací v první polovině alba, ta druhá byla naprosto výborná. Aktuální počin je zběsilou exkurzí do všech poloh, jakými nás PN provedli na posledních dvou deskách. Je to čistá esence zloby. Zmíněný Manson není náhodou, jisté persony z okruhu tohoto umělce se na albu přímo podílely. Celkově mě album nijak nedostalo, není v něm žádný posun kamkoli. PN opakují zavedenou formuli, přestože způsobem, jaký nikdo nezopakuje ani nenapodobí. Sedmdesát procent.

Victimer / 15.1.14 4:14odpovědět

Hustá nadílka. Proč mám pořád pocit, že mně to musí rozvalit bok?

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky