Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Soul Dissolution - Winter Contemplations (EP)

Soul DissolutionWinter Contemplations (EP)

Victimer24.11.2020
Zdroj: mp3 (320 kbps)
Posloucháno na: notebook / minivěž / phone
VERDIKT: Klidná procházka zasněženou krajinou, tak jak ji známe a jak se nám líbí.

Zima je za dveřmi, pojďme se na ni zkusit naladit krátkým vzorkem jedoucím na vlně metalové melancholie. Dvouskladbové EP, které v těchto dnech vypustila belgická formace Soul Dissolution k tomuto činu vyloženě vybízí. Kapela, o které jsem dosud neslyšel, má venku dvě alba a stejný počet EP. Za zmínku také stojí, že za logem Soul Dissolution stojí český umělec Vojta Doubek a jeho Moonroot Art.


Rozjímat nad zimním počasím znamená být nablízku kapelám Agalloch a Alcest, které mi přijdou pro definování současné tvorby Soul Dissolution nejvhodnější. A nemusíte při tom moc dlouho přemýšlet, ani pročítat encyklopedii. Je to zkrátka slyšet. Na EP burácí metalová, doom-blacková atmosféra a tu provází shoegaze proud jemných strun. Pěkně skrz koruny stromů, až k paprskům slunce. Vše je pak slušně zkomponováno, nic se nehádá ani nepřekáží. V tom jsou Soul Dissolution rozhodně šikovní. Zkrátka takový pěkný zimní den na procházku.

 


Je to vlastně prosté. První hrábnutí do strun a oregonští lesníci zkrátka vylezou z houští tak nějak sami. Dívají se, na hraní je už přešla chuť. Soul Dissolution naštěstí chutí disponují a umí skladbu poslat svým směrem, než aby jen kopírovali vyšlapané stopy na sněhem zapadané pěšině. Jsou tu slušné melodické vyhrávky, motivy se hezky střídají a i když víme kudy jdeme, je fajn se dívat okolo na stromy a mnout si ruce. Druhá věc je o něco rozvážnější. Smyčce a celkově pomalý rozjezd nakonec dovedou skladbu k finále, kde se dle tradiční receptury míchá shoegaze s blackem. Ohrané, ale milé, kór když celý song znovu nenudí a snaží se nabídnout co nejvíc. Poměrně nevýrazný hrubý vokál je po celou dobu EPka spíše v pozadí, jeho úloha není hlavní, je jen dalším z nástrojů krátké zimní oslavy.


Víc na Winter Contemplations hledat netřeba. Slunce vás nespálí, v údolí zakrytém sněhem nezabloudíte a hladoví vlci vás taky neproženou. Na to jedou tihle Soul Dissolution až moc na jistotu. Slušně si oddychnete, v mysli zapátráte, že vám v tomto prostředí už párkrát hezky bylo, ale přesto si to chcete zažít znovu. Jen to není žádné extra dobrodružství, na což byste měli být připraveni a zbytečně tak nečekat něco navíc.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky