Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  ROZHOVORY

zpátky na seznam rozhovorů
Bloody Obsession

Bloody ObsessionJádro skladeb zůstane vždy ve staré škole death metalu...

Bodin14.12.2014
Severomoravská metalová scéna měla vždy velké zastoupení různých kapel. Bloody Obsession učinkují na domácí scéně již několik let. Přípravy na nahrávání nového alba vrcholí a proto nastal správný okamžik seznámit vás s touto kapelou. Jsem rád, že se mi podařilo oslovit kytaristu Morbida a zpěváka Rawara, kteří nám aktuální dění v kapele blíže představí...

Zdravím tě Morbide. Bloody Obsession jsou na hudební scéně už nějakou dobu, mohl bys začátkem našeho rozhovoru krátce přestavit čtenářům svou kapelu?

 

Morbid: Já tě taky zdravím a děkuji za nabídku představit nás na vašem webzinu. Vznik Bloody Obsession se datuje někdy k létu 2007, kdy jsme se domluvili s Milhausem (kytara) a Čidarem (basa), se kterými jsme v roce 1999 zakládali kapelu Escape. Tu jsme zhruba po dvou letech přejmenovali na G.O.R.E, kde jsme působili cca 2 roky. Krom Čidara, který je členem G.O.R.E dodnes a Miguelem (vokál), jsme se domluvili, že bychom mohli pokračovat v nové kapele a hrát death metal staré školy. Byli jsme hodně ovlivněni kapelami typu Vader, Bolt Thrower, Asphyx či Benediction... Tam nás to táhlo asi nejvíc... Z prvopočátku jsme se scházeli u mě v Orlové na kvartýru, kde jsme se značnou podporou Radegastu a Božkova skládali riffy a nahrávali si je do počítače, abychom si je pak za střízliva poslechli a řekli si jestli to vlastně má či nemá cenu vůbec něco hrát (hlasitý smích). Po čtyřech skoro zkompletovaných skladbách jsme oslovili bubeníka Huberta (ex-Pitkator), aby dojel na zkušebnu a zkusil to s námi naživo (do té doby jsme využili digitální technologii beatcraft). Jak šel čas, tak nás opustil kytarista Milhaus, kterého nahradil Rožo (ex-Botalin). V téhle sestavě jsme se zavřeli do GM studia v Jablunkově a pod dohledem Prcka (klávesy Ador Dorath) jsme nahráli demo "Fall Down Into the Apokalypse". Toto demo jsme propagovali ná pár koncertech, převážně v regionu. Za zmínku patří zejména předskakování Pro-Pain v Ostravě.

 

Zanedlouho jsem byl nucen z rodinných důvodů kapelu na chvíli opustit i já, zastoupil mne Perry (nyní Khatano) a z kapely nadobro odešel i growler Miguel, kterého nahradil Havel, známý z Hibakusha a se kterým jsem společně chvilku hrál v projektu Cauterized. Asi po roce jsem se do kapely vrátil a zavřeli jsme se do studia Shaark v Bzenci, kde vznikl debut "News From the Morgue". Kapela odehrála pár koncertů a na podzim 2011 přišla na kapelu krize a prakticky jsme se rozpadli. Důvodem byly rozpory mezi členy, ale o tom se bavit nebudeme. V létě 2012 jsme se s Čidarem shodli, že by bylo záludno Bloody Obsession obnovit a dali jsme dohromady novou sestavu. Na post bubeníka jsme pozvali Ovaruse (ex-Tezcatlipoca,Glayzy), na post druhého kytaristy Secret Loosera, známějšího jako Ska-Gul (Inferno) a growlera MiriBosse (ex-Cerebral Turbulency, Rubufaso Mukufo), začali cvičit a fans nás v této sestavě mohli vidět na pár akcích. Jak šel čas, kapelu pro změnu opustil i nosný pilíř Čidar, aby se moh plně věnovat G.O.R.E a jeho post obsadil Pentaroth (ex-Tezcatlipoca, Cauterized, Vrolok, Inferno) a odehráli jsme akce Guttural Gore Grind Mafia nebo Grabofest a pár dalších akciček. Začali jsme skládat nové věci a co čert nechtěl, opět byly menší rozpory v kapele, které vyvrcholili odchodem growlera MiriBosse a kytaristy Secret Loosera ... Oslovili jsme pár kamarádů, kdo by chtěl obsadit post frontmana, až jsme v lednu 2014 našli benjamínka a mimo jiné skvělého textaře Rawara, který v minulosti hulákal v Purity. V této sestavě hrajeme rok a zatím nic měnit nechceme a nebudeme!

 Takže dnešní, snad už stálá, sestava Bloody Obsession je: Rawar-growl, scream ... Morbid-guitars ... Pentaroth-bass... Ovarus-Drums.

 

Tak tohle bylo opravdu krátké zastavení... Vraťme se ještě na chvilku k vašemu debutnímu albu "News From the Morgue". Laťka byla tímto albem nastavena velmi vysoko a mě by zajímalo, jak probíhala alchymie tvoření materiálu mezi jednotlivými členy a zároveň se ptám, kdo je autorem textů a o čem pojednávají?

 

Morbid: Debutní album "News From the Morgue" vznikalo asi jako u všech amatérských kapel, postupně jsme já, Rožo a někdy i Čidar přinášeli riffy na zkušebnu, jamovali, lepili aranže jednotlivých riffů, mnohokrát je měnili, otáčeli, až byla skladba hotová. Stejně tak další a další... Je to naše společné dílo celé kapely, nemáme jednoho skladatele, jeden dones tohle, jiný zas tamto atd ... Je to vždy na domluvě všech členů. Jako bonus jsme se shodli na vypalovačce "Our Civilization", která se objevila už na demu "Fall Down Into the Apocalypse".Texty si vzal na starosti tehdejší frontman Havel a ve zkratce pojednávají o brutalitě dnešní doby - vraždy, války, různá smilstva a bolesti obecně. Prostě klasické death metalové romance (smích).

 

bloody live

 

Přesuneme se do současnosti, ve které to vypadá na ustálenou sestavu. Nemohu se ale nezeptat: neuvažuješ ještě o dalším členovi na post druhého kytaristy, nebo jsi se rozhodl táhnout kapelu sám?

 

Morbid: Musím s tebou souhlasit, snad jsme se konečně ustálili a budeme tady na scéně ještě hodně dlouho. Otázka druhého kytaristy se ve mně bije už rok. Ve studiu nahraješ, co chceš - klidně celý orchestr když na to příjde, ale naživo je to pak slyšet jinak. Jde hlavně o to rozumět si spolu nejen po hudební stránce, ale i po stránce kolegiální, na čemž to poslední dobou vždy krachlo. V současnosti budeme hrát s jednou kytarou, ale kdo ví, třeba se někdy nějaký blázen najde a budem v pěti... Prozatím to neřešíme.

 

V dubnu letošního roku se objevil na vašem bandzone profilu pilotní singl "You Will Never See Me", který hodně napověděl kudy hudební cesta Bloody Obsession povede. Jak se věci v současné době mají a kdy se můžeme těšit na vaše další album?

 

Morbid: Demo skladba "You Will Never See Me " (k poslechu ZDE) byla nahrána u kamaráda Pitrise (G.O.R.E) v jeho domácím studiu Hard Cafe v Karviné. Byla to vlastně zvukovka s novým frontmanem, ať víme jak to celé zní a ať si taky naši fans zkrátí čekací dobu před plnohodnotným novým albem. Nahráli jsme ji za jeden den, byl to experiment, který podle mne dopadl více než dobře. Na otázku, kdy bude další album, odpovím tak, že počátkem prosince letošního roku se jej chystáme do studia nahrát. Pro tentokrát jsme zvolili karvinské studio Digaz kamaráda Tomáše Pletnického. Album, jehož název zatím nezveřejníme. bude obsahovat sedm skladeb plných emocí a brutality... Stále se držíme staré školy, ale už dnes mohu fanouškům napovědět, že nepůjde už jen o čistý death metal, ale bude to směsice více žánrů. Pokud půjde vše podle plánu, bude nahrávka hotova koncem ledna a pak si budeme hledat label k vydání, nebo si ji vydáme sami. To je ještě ve hvězdách.

 

Směsice žánrů... Tady se pozastavím, protože tohle mě zaujalo. Znamená to, že Bloody Obsession zabrousí i do blackmetalových vod? (tipuji, protože vím, že Rawar a Pentaroth jsou zarytými příznivci tohoto stylu). Na vašich koncertech jsem tuhle změnu nezaznamenal, můžeš nám trošku napovědět o jaké styly se jedná?

 

Morbid: Samozřejmě, že jádro zůstane tam, kde jsme se před sedmi lety vydali - ve staré škole death metalu. Přímočarost, jednoduchost, žádné elektronické experimenty, nekompromisně... Ano, jak jsi již trochu napověděl, Rawar a Pentaroth jsou vášnivými fanoušky skandinávské blackmetalové scény, ale tímto směrem jsme se nevydali. Nepopírám, že si tam fans nějakou tu black pasáž nenajdou, ale půjde spíše o směs deathu, blacku a hlavně thrashe... Nové skladby jsou hodně melodické, ale jak říkám jádro zůstalo tam kde má!

 

Jsi momentálně nejstarším členem kapely. Jak se ti pracuje s klukama? Staví se na hlavu, odporují, necháváš jim volnou ruku nebo je stavíš do latě? :)

 

Morbid: Hehehehehe ...tomu se musím zasmát. Jsou to moje nevychované a mnohdy drzé děti (smích), ale na druhou stranu jsou všichni naprostí profesionálové a každý přesně ví, co má v kapele dělat. Jak jsem již uvedl v předchozí otázce skládání do Bloody Obsession není jen o jednom člověku, ale jde o kompromis všech. Někdy donesu riff já, jindy Pentaroth, někdy nám na hubě přednese nápad bubeník Ovarus (dždž uíí dž dž - smích), a to samé je i případ Rawara, ale vždy se nějak dohodnem co a jak přesně bude. Většinou je ovšem mé slovo tím posledním (úsměv).

 

Bloody Obsession 2014

 

Další otazka bude pro Rawara. Zdravím tě a chci se zeptat, jak moc pro tebe bylo složité naskočit do Bloody Obsession? Byl jsi kapelou osloven, nebo jsi se ozval sám? Ptám se, protože v kapele působíš velice suverénně.

 

Rawar: Ahoj, pravdou je, že složité na tom toho bylo pramálo. Kluci z kapely jsou naprosto v pohodě, povahou mi všichni hned sedli a věřím, že tomu tak je i naopak. Dokážeme se spolu na čemkoliv domluvit a beru je všechny jako kamarády. To mi usnadnilo rozjezd v Bloody Obsession maximálně. Velice rychle jsem pochopil, kam by se budoucí tvorba měla ubírat a vzhledem k tomu že old school death mi vždy velice lahodil, nebyl problém se napojit na stejnou vlnu i po hudební stránce. K poslední části otázky - osloven jsem byl basákem Pentarothem, kterému tímhle ještě jednou děkuji, jestli bych si nechtěl zkusit trochu zanotovat. No a jednoho zimního večera se tak stalo, že Bloody Obsession přijalo mezi své řady nového zpěváka.

 

Jsi hlavním tvůrcem textů. Přibliž nám blíže, jaké budou na novém albu a kde bereš inspiraci?

 

Rawar: Lyrika na novém albu bude převážně násilného charakteru, hrajeme death metal a ten nikdy nebyl o zachraňování deštných pralesů. V textech, které tvořím, jdu spíše cestou příběhu, snažím se vždy něco sdělit a odvyprávět. Můžete se tak tedy podívat do kobky zvráceného člověka, který si libuje v tortuře. Shlédnout masu válečné mašinérie, valící se napříč krajem. Vyslechnout příběh o divokém nájezdu Vikingů. Podumat nad otázkou pomstychtivosti a nebo nahlédnout do strastiplné noci jednoho opilce. Inspiraci čerpám z mnoha aspektů a momentálních nálad a určitě se snažím udržovat image staré školy death metalu, protože bez toho to nemá cenu. Velkým aspektem je znechucení. Nelíbí se mi něco ? Zazpívám vám o tom. Na novém albu se tedy objeví slušná plejáda témat, dá se říct, že si každý může najít to svoje. Nedá se už však říct, že touto cestou půjdeme a je dost možné, že další deska bude jeden ucelený koncept.

 

Kde můžeme Bloody Obsession vidět v nejbližší době naživo? Zařizujete si koncerty sami, nebo stále hledáte vhodného managera?

 

Morbid: Momentálně se budeme věnovat studiu, ať mají fanoušci něco k poslechu a můžou se opět sebepoškozovat. Na jaře už se nám pomalu rýsují tři koncerty a pokud půjde vše dle plánu, budeme už propagovat nové album. Další akce jsou v jednání, tak bychom si snad už mohli zahrát pořádně a častěji než tomu bylo doposud. Na stránce Bandzone jsme už fans vyzvali, že bychom byli rádi za někoho, kdo by nám s propagací nového alba živě pomohl. Sami ale neleníme, tak pevně věříme, že se již brzy sejdeme s našimi věrnými i novými fanoušky na koncertě!!!

 

Jedna odlehčující otázka související s tím, že členové Bloody rádi ve volných chvílích sportují. Jaké sporty, Morbide, provozuješ a podělil by ses s námi o svůj nejlepší výkon? :)

 

Morbid: Je pravda, že Pentaroth, Ovarus i Rawar jsou mimo jiné aktivity fanatickými hráči curlingu, který s maximální chutí hrají denně doma na svých playstationech a poslouchají u toho Gorgoroth nebo Emperor!!! Nebo provozují i extrémnější sporty, kupříkladu rychlochůzi, dva z nich (nebudu je raději jmenovat (smích)) jsou mistry Orlové několikrát po sobě. Jeden se jednou umístil třetí, ale o tom se nebavme. Všichni jsme cyklisti, jen já už v důchodu (smích), ale hoši navíc jezdí na horákách z Lysé hory plnou rychlostí na předním kole, blázni to jsou! Na krev!!! Na Blood!!!
Jaký sport provozuju já? ... hehehehe ....vysereme se na to (hurónský smích) Já si denně lámu kotníky na makadanu a lezu po stožárech. Trochu se věnuji rychlochůzi taky, obzvlášť, když jsem venku a chce se mi srát. Raději si zajdu na pivo a nažeru se pořádného kusu masa, než abych se ještě vic dojebával.

 

Myslím, že vše podstatné již bylo řečeno. Pokud jsem se zapomněl na něco ještě zeptat a mělo by být řečeno, tak ven s tím.

 

Morbid: Nejsme žádní superstár, to bylo ve zkratce vše.

 

Díky moc oběma za vyčerpávající rozhovor.

 

Morbid: Tobě taky velký dík za propagaci domácí scény a brzy se sejdeme spolu někde na pódiu nebo v hospodě !!!

 

Rawar: Díky moc za otázky a přeji ať se daří Tobě i Echoes zinu.  DISKUZE K ROZHOVORU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

Lss / 14.12.14 12:29odpovědět

Příjemné počtení ke kávě a hlavně příjemné objevení dobré smečky! Rawar má výborné triko!!

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky