Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  RECENZE

zpátky na seznam recenzí
Sonic Reign - Monument in Black

Sonic ReignMonument in Black

Victimer11.9.2013
Zdroj: mp3 (320 kbps)
Posloucháno na: JVC UX-H330, PC, KOSS KTX/PRO1
VERDIKT: Frázování, které dnes jediné upomíná na Satyrův hněv starších alb norské ikony, je doprovodem mocně se valícího odporu všemu pozitivnímu a hezkému. Tohle je soudobý monument zla.

Je tomu už nějaký pátek, co jsem společně s námi ostatními, co rádi mizí z reality měst a čekají schovaní v polesí hledajíc nějakou tu nehodu, sběhl takhle z ulice do prostoru opuštěné cihelny. A nebyl jsem sám. Hoši se SONIC REIGN šli se mnou, měli s sebou svou aktuální věc "Monument In Black" a pulsovali mé výrazné zkřivení mimických svalů do hrozivé podoby, kdy jsem smyslů zbavený byl nadobro rozhodnut někomu těžce ublížit a uctít jeho bolest nepěkným lesním zacházením. Mno, black metal už někdy je takový. Já za nic nemohu, jsem přece jinak milý a pozorný, nosím domů peníze a na nešvary mne neužije. To ten temný kov, to on je strůjcem mých zběsilých výlevů. Měl bych jít od něj dál. Pomozte mi proboha někdo!

 

SONIC REIGN potěšili už tím, že po více jak šesti letech našli znovu společnou řeč a vystavili nový monument. Debut "Raw Dark Pure" zaznamenal poměrně výstavní hodnocení, ale také připomínky na přílišnou podobnost s těmi, co pomáhají nést břímě black metalového piedestalu, tedy rebelující Satyricon. Ať už démonickým zpěvem (jehož způsob frázování zůstal věrný Satyrově ostré tváři i dnes), či roubováním riffových ornamentů. Snad jen promrzlý vládce kulometných salv bicí sestavy, mistr Frost, zůstal nedostižným kralevicem s pravým úderem nečestného muže. Kam dnes směřují Satyricon, si povíme za pár dní, co je však podstatnější, rozhodně tudy nejdou SONIC REIGN. Ti vnímají svůj black metal nadále hodně hrubě, nekompromisně a co se týká nápadů, "Monument In Black" není jen poloprázdná výkladní skříň, ale naopak slušně zaplněná vitrýnka, která umí vysypat mnohé, i když už dříve prověřené drahokamy. Potvrzuje se tak jedno, a to víra v tuhle nadějnou mašiniérii. A černé srdce plesá. Dmychadla dmýchají, atmosféra tovární haly se přelévá do hvozdů a zpět. A tohle mě baví.

 

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/247267_227494170597070_5561914_n.jpg

 

Tahle deska prostě kope. Nemá slabšího místa, ačkoliv odkazy na slavnější duo kolegů na černém území se stále připomínají, není jich už tolik a kapela hledí vstříc svým temným zítřkům. To je asi nesympatičtější zjištění. Další plus je kompoziční dar SONIC REIGN, kteří v sobě mají zhýralý cit pro seskládaní melodií a riffů do podoby, ze které dokáže zamrazit a být nucen materiál neustále točit v přehrávači a nechat téct sluchátky. Tohle je pravý black metalový vichr, ať středně foukající v polích věčné záhuby, nebo rovnou pustošící, nemaje ohledy na upravené předzahrádky svědomitých sousedů. "Monument In Black" je album stojící pevně na nohách, chytře zapšklé ke všem nebesa připomínajícím prvkům a správně rouhavé. Působí dnešně, s výrazným zvukem, netřeba se špinit blátem a lepit listím. Stačí démonicky vyjít na pódium, smotat obočí do véčka a kopnout do zadních partií prvního prudiče z řad neklidných fans. Schopen klidu nejsem ani já, tohle je totiž chytlavá jízda osvědčených postupů zahraná v ligové formě. Jdu si pro nůž, mám vycházky.


Autor hodnotí:

Čtenáři hodnotí:

Tvoje hodnocení:


  DISKUZE K RECENZI

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky