Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  ROZHOVORY

zpátky na seznam rozhovorů
Infer

InferSmrtí nic nekončí a lidé v nich představují potravu demiurgických bytostí

Garmfrost22.11.2020
Slovenští Infer s novou deskou přišli po deseti letech po té poslední. Album zní výborně a to po všech stranách. Na odpovědi jsme si museli počkat nějaký čas, ale vše je vždy přesně tak, jak má být. Nyní už dejme slovo textaři kapely - SHA - Spícímu hrdlu Antikrista.

Zdar Infer! Aeon of Deathless Blight vychází po deseti letech od Sede Vacante Aeternum. Co se stalo? Proč taková proluka? Jak dlouho vznikaly nové skladby?

 

Spící hrdlo Antikrista: Nové skladby a riffy vznikaly neustále, jejich realizaci ovšem komplikovaly personální změny v kapele, zdravotní komplikace a další věci. Prostě život.

 

Předchozí dvě alba vám vydal brněnský Metal Swamp, kdežto aktuální nahrávku švédští Nigredo Records. Chtěli jste vyzkoušet švédského vydavatele, nebo byste vydali album klidně znovu pod Metal Swamp, ale ti už nefungují?

 

Pokud by Raven zůstal na scéně aktivní, možnost vydání třetího alba prostřednictvím Metal Swamp by asi připadala v úvahu. Každopádně všichni víme, že kvality Infer přesahují domácí píseček, a tak se nahrálo dvouskladbové promo a oslovily různé firmy. Nigredo Records nabídli dobré podmínky, propagace vydání byla rovněž v pořádku. Velkým bonusem byl samozřejmě mastering v Endarker Studio. 

 

infer

 

Aeon of Deathless Blight jste nahráli opět u Martina Barly, ale na finální mastering jste ho poslali Magnusovi Anderssonovi. Bylo těžké se k němu dostat, a jak jste s jeho prací spokojeni? Asi je zbytečné se ptát, že.

 

Služby Magnuse „Deva“ Anderssona zprostředkovala Katia z Nigredo Records. Oba se už dlouho znají, neboť Devo mástroval některá dřívější vydání labelu. Spolupráce byla každopádně skvělá, mně osobně dokonce přišlo, že Devo odvedl práci nad rámec svých povinností. Již první zaslaná ukázka masteru pozvedla nahrávku na další úroveň a po stručné komunikaci a několika „experimentech“ jsme se dostali k zabijácké verzi, kterou mohou fanoušci slyšet.

 

Připadne mi, že je tentokrát na desce více blackové černoty než deathové brutality. Potřebovaly to texty, nebo vše zkrátka vyplynulo a není třeba za vším hledat složitosti?

 

Texty jsou určitě blackmetalovější, ale na podobu hudby neměly přímý vliv, bylo tomu spíše naopak. Jak bylo uvedeno výše, nový materiál vznikal dle možností neustále, existují i demo verze pomalejších skladeb, ale pro Aeon of Deathless Blight byly zvěčněny ty nejagresivnější tak, aby byla zachována určitá rozmanitost.

 

Zaujal mě skvělý front cover. Měla Luciana Nedelea volné ruce, nebo pracovala dle jasných instrukcí? Připadne mi, že za b) je správně. Krásně vystihuje moje představy, když poslouchám album a čtu si jeho texty.

 

Obraz pojmenovaný Cadaver Synod byl vybrán z katalogu již hotových maleb pro svou atmosféru a provedení. Stojí rovněž v protikladu vůči digitálním přeplácanostem, které se nám zhnusily.

 

Spojitost mezi vizuálem a textovou náplní ale existuje. Malba je přímo inspirována Synodou mrtvých, jednou z nejtemnějších událostí v historii papežství. Texty Aeon of Deathless Blight často představují myšlenku, že smrtí nic nekončí a lidé v nich představují potravu demiurgických bytostí. Papež Formosus, ústřední postava zmíněné události, byl devět měsíců po smrti exhumován, oblečen do papežských hader a souzen svým bývalým protivníkem. Poté mu uřezali prsty, kterými žehnal, a jeho zohavenou schránu dále vláčeli ulicemi. Nakonec byl pohozen do řeky Tibery. Neměl tedy klid ani po smrti.

 

V čem je podle vás nové album jiné než předchozí a co je naopak spojuje? Co je podle vás největší devizou Aeon of Deathless Blight?

 

Každý fanoušek samozřejmě ví, že debut byl prakticky čistý black metal a naopak Sede Vacante Aeternum představilo epický a temný death metal, kde byl black jednou z přísad. S novinkou jednotlivé tendence dřívějších nahrávek vykrystalizovaly v monolitický celek. Aeon of Deathless Blight je agresivnější a sirnatější než starý materiál a zároveň se podařilo zachovat zmíněné rysy Sede Vacante Aeternum. Představuje tedy Infer v ryzí podobě.

 

Co je největší devizou desky, to si musí každý odpovědět sám, já se ale ptám: Dá se při poslechu tohoto MASAKRU vůbec normálně a v klidu sedět?

 

Jak vypadá váš tvůrčí proces? Zkoušíte po staru ve zkušebně nebo si vystačíte s online spoluprací?

 

Většinu materiálu píše vokalista/kytarista Peter a dále ho koriguje s bubeníkem Robem. Ostatní členové, zejména druhý kytarista, který se také jmenuje Peter, svým dílem přispěli rovněž. Internet hudební tvorbu samozřejmě v ledasčem usnadňuje, dost materiálu Peter píše doma, ale bez zkušebny by to nešlo.

 

Zaznamenali jste ohlasy i ze zahraničí? Nemyslím tím Česko, ale třeba právě Švédsko, v domovině vašeho vydavatele.

 

Soudě dle poptávky a kam Nigredo Records novinku distribuovali, byl zájem ze zahraničí velký a zajímavé recenze plné nadšení jsme četli například z Polska. O reakcích ze Švédska nevíme, ale určitě nás potěšilo, že si Magnus Devo Andersson CD Aeon of Deathless Blight  přímo vyžádal ještě před dokončením své práce. Je sice běžné, že se osobám spjatých s tvorbou desky kopie posílají, ale jemu se album doopravdy líbilo.

 

Plánujete koncerty, na kterých podpoříte své dlouho očekávané album? Všechno je samozřejmě letos jinak, ale situace se zdá už klidnější…

 

Novinka by si koncertní podporu určitě zasloužila, ale momentálně to skutečně není reálné. V těchto dnech měli Infer novinku pokřtít v Karviné ve společnosti Aeon Winds a Silva Nigra, ale karanténní opatření všechny plány zhatila.

 

Chlapi se na pódium samozřejmě těší a já jako textař a v prvé řadě dlouholetý fanoušek Infer se také nemůžu dočkat, až si na nové i staré skladby umlátím palici někde u hrazení.

 

Sledujete nějaké nové kapely nebo si vystačíte se starou gardou? Co vás v poslední době doslova přibilo k zemi a co naopak zklamalo?

 

Tvůrčí jádro kapely si primárně libuje v death a black metalu tradičního střihu a je jedno, zda ho hraje stará garda nebo omladina. V poslední době nás zklamala nová deska Brutality, skvěle naopak působí novinka Azarath. Do společného vkusu se nám strefily i nahrávky kanadských Death Worship a čistě za sebe bych doporučil debut finských Malicious – Deranged Hexes.

              

Je mi jasné, že je ještě brzy, ale máte už nějakou představu o novém materiálu? Nebo je čas a další deska vyjde kdoví kdy?

 

Materiálu je dost na další desku a určitě by bylo možné stvořit pěkně nemilosrdný hnus proložený hutným death/doomem.  Uvidíme, co bude dokončeno a nahráno. Novinka v kapele jen utvrdila názor, že Infer má i do budoucna hrát rychlé a brutální zlo.

 

 

Za mě je to všechno. Díky za váš čas. Poslední slova jsou vaše…

 

Díky za podporu a zájem. V přípravě jsou trika s motivem předního obalu Aeon of Deathless Blight a veškerý materiál Infer lze poslouchat online na Bandcampu Tryzna Production.

 

Jménem Infer,

Spicí hrdlo Antikrista

 

https://www.facebook.com/infer666

https://tryznaproduction.bandcamp.com/  DISKUZE K ROZHOVORU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky