Transfer
 
  Přihlášení  

Echoes zine - recenze rockových a metalových alb

  OZVĚNY

zpátky na seznam článků
Bhut live - VI/2015

Bhut live - VI/2015

Bhut31.5.2015
Obvyklá várka Bhutových pozvánek na tuzemská podia pokračuje červnovým okénkem.

Měsíc se s měsícem sešel a máme tady první výčet letních akcí, kde se to leskne i nějakými těmi open airy. Opět půjde o ryze Bhutovský postoj vůči akcím a zároveň je nutné jedním dechem podotknout, že koncerty občas vznikají velice rychle a postihnout je v článku s měsíční periodicitou nelze. A protože ani červen nebude klidný, připomeňme si ještě ve zkratce měsíc čerstvě odškrtnutý.

 

Ačkoliv výčet Bhut live pro měsíc květen čítal velice slušnou řádku akcí, navštívit se mi podařily pouze dvě. Lynyrd Skynyrd jsem dal valé po úvaze, že je chci mít zažité jako legendu, kterou nelze spatřit živě (argumentem budiž jediný zakládající člen v aktuální sestavě), a tak se prvním květnovým koncertem stala pohřební seance Abysmal Grief. Dlouho jsem se rozmýšlel mezi koncerty Gehenna a Thränenkind, konanými ve stejný den i čas a teprve až peněženka rozhodla za mne. Pár dní před výplatním dnem jsem třímal ušmudlanou dvousetkorunu, což není zrovna peníz, za který lze vyjít do víru koncertních klubů. Za to pár dní po kýžené výplatě jsem natěšeně studoval gothické podhoubí, kam dveře pootevřela historicky první pražská zastávka Italů Der Himmel Über Berlin. Se symfonickým ansámblem Haggard u nás proběhla i soutěž, kde šlo vyhrát lupen na zastávku Dragonfest tour. Na jejich vystoupení se zašel podívat kolega Mox a jak z toho byl paf, můžete dohledat zde. A tím výčet návštěv končí. 

 

 // 2. 6. 2015

Snad všichni uchem i okem zavadili o hardcore veličinu Hatebreed. Je to kapela, která měla vždycky hodně blízko k metalu, což dokazuje albem plným coverů For The Liones, kde lze najít i jiné než jen HC vzory. Jejich dosud poslední album The Divinity Of Purpose vzbudilo v řadách příznivců velký ohlas a tak není od věci si vyzkoušet, jak to kapele šlape i nyní. Jako návnadu však použiju song, který mám snad nejvíce pod kůží I Will Be Heard.


Shrnutí:
Hatebreed, Backfist
Rock Café, Národní 20, Praha
20.00 / 520,- // detaily

 


 

// 6. 6. 2015

V Modré Vopici hned první červnový víkend proběhne řádná mela. Na své si přijdou příznivci death metalu, grindu, ale i hardcoru. Nalákat určitě lze na Tortharry, thrashers potěší Exorcizphobia, osobně bych se zas rád podíval na Belligerence a určitě taky na At8OnThePingPongTable, což je kapela, z jejichž někdejšího koncertu ve Vimperku vznikl můj vůbec první report. Takže pokud nebudete zmoženi Žižkovským pivobraním a nebudete chtít ještě domů, Modrá Vopice vás přijme jako vlastní. Ostatně atmoška tohoto klubu nikdy nebyla marná.


Shrnutí:
Murderball Fest Vol. V
Tortharry, Genocide Generator, Hill Up And Down, Clytor, Defynyce, Penny Dreadful (náhrada za původně slíbené Godhatecode), Belligerence, Exorcizphobia, At8OnThePingPongTable, Crowheart
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
15.00 / 100,- // detaily

 


 

// 8. 6. 2015

Pohoda rozhodně není klub, kde se bude v pondělí osmého relaxovat. Akce se nazývá Full Speed Ahead a vystoupí na ní trojice buldozerů v čele s finským uskupení Speedtrap. Kapela páchne punkem, starými heavy harcovačkami osmdesátých let a podobným vkusem. Zválcovat ještě přijedou Lahar a místní scénu zastoupí Demöralyzér. Co víc chtít?

 

Shrnutí:
Full Speed Ahead Volume 1
Speedtrap, Lahar, Demöralyzér
Pohoda music club, Resslova 17, Plzeň
19.00 / 120,- // detaily

 


 

// 9. 6. 2015

O den později se bude konat svátek všech doomařů. Do Modré Vopice se podívají v rámci svého turné slovutní Saint Vitus. Pokud vás tohle jméno dosud míjelo, tak vězte, že jde o pravověrný doom té nejdřevnatější podoby. Ostatně jejich návratová deska Lillie: F-65 je toho dobrým důkazem a právě z ní posílám i klipovku Let Them Fall. Jako předkapela byla zvolena skupina The Tower, kteří otevírali večer i před Abysmal Grief, takže ostudu si česká scéna určitě neudělá.


Shrnutí:
Saint Vitus, The Tower
Modrá Vopice, Spojovací 306/12, Praha
20.00 / 450,- // detaily

 


 

// 13. 6. 2015

Infernal Gathering se povedlo uspořádat i nyní. Půjde sice o teprve druhý díl této akce, ale rýsuje se vskutku slibně. Koncert bude čistě blackmetalový a posluchačům udělají radost kapely jako Stíny Plamenů s pořád ještě čerstvou deskou Propadlé Vody, Naurrakar, kteří mají o poznání novější materiál Triumf jaderného věku, pak tu budou Desire For Sorrow a Mallephyr. Akce se koná pod záštitou uskupení Infernalismus, což je pořadatelská jistota. Horší je to s dostupností klubu, ale po kolejích se do Černošic dá dostat v podstatě nejlépe.

 

Shrnutí:
Infernal Gathering II.
Stíny Plamenů, Naurrakar, Mallephyr, Desire For Sorrow
19.00 / 100,- před uvedeným časem, 150,- později // detaily

 


 

// 17. 6. 2015


Dílna Heartnoize promotion opět přináší jistou specialitu a už samotné místo konání je dostatečné lákadlo. Půjde totiž o loď na náplavce, jež nese podivínský název A(VOID) Floatting Gallery. Neméně zajímavá jsou i jména vystupujících: Wiegedood (atmo black tvořený lidmi z kapely Amenra), Treha Sektori (dark ambient z Francie) a LVC LBK (pražský noise). Celá akce se stále ještě rýsuje, takže bedlivě sledujte FB event a pro zkrácení času ochutnejte Wiegedood.

 

Shrnutí:
Wiegedood, Treha Sektori, LVC LBK
A(VOID) Floatting Gallery, Výtoň, Praha
21.30 / 200,- (předprodej), 260,- (na místě) // detaily

 


 

// 20. 6. 2015

I vinylový nadšenec Berry pořádá menší a svým způsobem již kultovní festival. Proslulá „bouda“ je pojmem, o který zavadil nejeden příznivec neotřelé hudby a především ctitel gramodesek. Však krédo festivalu bylo, že zúčastněné kapely mají venku nějaký ten kotouč, který přehraje pouze jehla, avšak i to už dnes není pravidlem. Lákadlem na tuto akci budiž určitě přátelská, vesměs rodinná atmosféra a příjemné šumavské prostředí ve vyložené prdeli, kterou Čermná u Sušice rozhodně je. Krom toho je podstatná samozřejmě hudba. Letos uslyšíte jak zádumčivou melancholii v podání Kalle nebo Heiden, tak tvrdší záležitosti jako Impuritum nebo Kaosquad. Loni jsem byl přítomen a jak na mne fest zapůsobil, lze dohledat zde.

 

Shrnutí:
Magick Musick 2015
Heiden, Planety, Impuritum, ██████, Kaosquad, Commodore 4, Violence By Nature, Kalle
Bouda na louce, Čermná u Sušice
16.00 / vstupné bude upřesněno // detaily

 


 

// 27. 6. 2015

Další pozvánka a Bhutovský tip míří rovněž na Šumavu. V prostorách hradu Rabí se totiž bude opět konat působivý Ruinfest, který láká na opět netradiční místo konání a věru milé prostředí. Osobně z výběru kapel znám akorát Rest In Haste, a to ještě díky loňskému ročníku Magick Musick. Dle pořadatelových slov půjde o pečlivě vybrané interprety z pořadu Startér Radia Wave. Jako bonus zde vystoupí speciální host, kterým bude alternativní uskupení 100°C. Loni na mne tenhle fest udělal velký dojem, letos mi bohužel účast nevyjde, ale jinak bych rozhodně neváhal. Okuste originální akci. Za zdmi to zní!

 

Shrnutí:
Ruinfest 2015
100°C, The Android Angel, Rest In Haste, I Love You Honey Bunny, The Atavists
nádvoří hradu Rabí, Rabí
17.00 / 150,- // detaily

 


 

// 19. 6. – 20. 6. 2015

Že já na ty festivaly moc nejsem, ale je pár takových (zejména menšího rázu a spíš takového, kde je cítit to pověstné srdce), které vřele rád doporučím. Prvním z těch letních je Apocalyptic Form Of Death (zkráceně AFOD). Ten proběhne za účasti zajímavých mnohdy i zahraničních kapel, z nichž bych vypíchl Mexičany Armada (viděni živě v rámci bezvadného Chaos is Coming Tour). Ostatně tuhle kapelu v průběhu léta bude možné vidět ještě na několika dalších podiích naší země, ale nepředbíhejme. Tahle banda hravě strčí do kapsy mnohé tuzemské zarputilce death metalu, však okuste sami. Živě jsou pak vyloženě lahůdkovým soustem. Určitě nelze nezmínit jména jako Fleshless, Freitod, Mortifilia nebo Panychida.

 

Shrnutí:
Apocalyptic Form Of Death 2015
Fleshless, Armada, Freitod, Syncronomica, Minority Sound, Mater Monstifera, Commander, Galadriel, The Morphean, F.O.B., Sin-Dick-8, Mortifilia, Panychida, Welicoruss, Attack The Hero, Rooms Of Silence
Autocamp Trhové Sviny
17.00 / oba dny 400,- (předprodej), 500,- (na místě) // detaily

 


 

//26. 6. – 27. 6. 2015

Vyloženým svátkem a tradicí pro Moravany a okolí je jednoznačně Hell Fast Attack. Tolik let se na tenhle festival chystám a letos mi to opět nevyjde, což mi... zkrátka vadí. Jména jako Nokturnal Mortum, Darkened Nocturn Slaughtercult, Acherontas, Arkona, Inferno, Deathrow a hromada dalších jsou natolik samostatně hovořící pojmy, že dalšího komentáře snad netřeba dodávat. Tiše závidím všem zúčastněním, protože letošní sestava je po čertech skvělá. Máte-li možnost, není prostoru k váhání.

 

Shrnutí:
Hell Fast Attack IX
Nokturnal Mortum, Acherontas, Darkened Nocturn Slaughtercult, Obtest, Darkestrah, Arkona, Ulvegr, Inferno, Saltus, Empty, Deathrow, Adultery, Panychida, Aeon Wind, Elderblood, Degoryen
16.30 / oba dny 990,- (předprodej), 1100,- (na místě) // detaily  DISKUZE K ČLÁNKU

Kontrolní kód
opište kontrolní kód

  NOVINKY VE ZKRATCE  /  další novinky